"Тъй като, ситуацията която е в момента, ДПС и двете крила, които са с изрядни документи са ни подали по един зам. председател., а в същото време имат право само на едно място в РИК. Иначе другото всичкото е наред."
До 11 септември ЦИК трябва да назначи Районната избирателна комисия в Монтана.
Готова е програмата на традиционните „Панаирни дни – Оряхово", съобщиха организаторите от Общината. Според информацията, проявите в програмата ще продължат повече от 10 дни. Празненствата ще започнат на 13 август, а последните инициативи са на 24 август. Програмата е изключително разнообразна и има по нещо за всеки вкус. Предвидени са културни и..
Двама са пострадали при катастрофа на път II-15 на разклона за врачанското село Добролево, съобщиха от полицията. Блъснали са се лек автомобил, управляван от 19-годишно момиче от Козлодуй с една година стаж зад волана и кола, шофирана от мъж на 25 години от село Малорад. В болницата във Враца са приети мъжът и пътничка в същия автомобил на 20 години от..
Мездра е домакин на Петия международен фолклорен фестивал „Фолклорната магия на Мездра“ . По време на тричасовия галаконцерт на откритата сцена на площад „България“ се изявиха фолклорни ансамбли с над 250 танцьори, певци и музиканти от 11 държави от четири континента - Европа, Азия, Северна и Южна Америка. Оранжев предупредителен код за горещо..
Тази година инициативата "Концерти на гарата" ще гостува на Северозападна България. Събитието представлява поредица кратки музикални събития, провеждани на различни железопътни гари в България. Проектът стартира през 2024 г. с първото такова събитие на гарата в Карлово, след това в Казанлък и Пловдив. Организирана е от групата X-R@Y,, заедно с..
Читалище "Съзнание" и кметството в село Каленик подготвят кампания за залесяване. Целта е да се преодолеят щетите от пожарите, които се разгоряха на 7 и 8 юли , обясни Габриела Георгиева , секретар на културното средище. "Планирали сме за пролетта да направим една инициатива за залесяване, с която се цели да възобновим природата...
Председателят на Дружеството на българите в Албания "Просперитет Голо бърдо" Хаджи Пируши гостува в Мездра. Дългогодишният лидер на българската общност в Албания е в града заради петото издание на Международния фестивал "Фолклорната магия на Мездра". С усилията на Пируши в Тирана беше отворено българско училище, в родното му село Стеблево е..
Инициативата "Забавно лято в библиотеката" в Мездра днес беше посветена на 190 години светско образование в България. Децата решаваха кръстословица, която съдържаше като отговори имена на видни български възрожденци, имена на писатели и думи, които бяха разяснявани в предишните занимания. Величка Христова от Детския отдел на библиотеката разказа..