Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подготвят детски празник във Враца

Снимка: facebook

Община Враца подготвя поредното издание на детски празник „Усмивка". На 14 септември /събота/ от 10.00 часа пред сградата на местната администрация, разнообразни арт-ателиета ще забавляват малките жители и гости на града. На специална информационна шатра всеки малък посетител ще получи талон. На него има обозначени места, на които ще се поставят печат на всяка посетена шатра. След като събере поне 5 печата, талонът ще бъде поставен в специална кутия и ще се тегли томбола с награди. Анимационни герои ще забавляват децата по време на празника. Освен това малчуганите ще могат да разгледат пожарен автомобил и вишка.


Най-малките ще оцветяват картинки с анимационни герои на обособена за тях шатра, а по-големите могат да се включат в оцветяването на гипсови фигури. За най-сръчните ще има рисуване на стъкло, квилинг и декупаж и изработване на цветя от хартия. В помощ на децата ще са по-големи ученици и учители, доброволци и читалищни работници. Други интересни занимания са рисуване на лица, фигури от балони, подреждане на пъзели и други. За първа година на една от шатрите специалисти от НЧ „Развитие-1869г." ще покажат на малчуганите как да си изработват маски и работа с вълна. Своята снимка за спомен ще направите пред красива рамка от балони. Две детски къщички ще предоставят забавления и играчки на децата до 3 години.


Майстор Куман отново ще предаде своя опит на малките любители на грънчарския занаят. Регионална библиотека „Христо Ботев" ще се включи с играта Строежко и Библиобус. Отново ще има шатри на Робо Кидс и Кинди РУ, които предизвикаха голям интерес на предишните две издания. Спортни мероприятия също няма да липсват – баскетболен кош и игра „Точен шут" 


Служителите на Тролейбусен транспорт ще издават безплатни карти за пътуване и също ще предоставят забавление за децата.


В 11.00 ч. започва шоу с големи сапунени балони. Празникът ще завърши с традиционното, любимо на всички деца- пяна парти, което ще започне в 12 часа.


Заниманията са безплатни. Община Враца е организатор на детския празник "Усмивка". 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Видинската епархия с намерение да обучава деца в Софийската семинария

Посрещнат съм добре като нов митрополит.  Това каза видинският владика Пахомий, който точно преди 6 месеца - на 9 февруари, беше избран с пълно единодушие от Светия синод за архиерей на крайдунавската епархия.  "Шест месеца изглеждат много, но това е много малко като време, за да мога да получа по-дълбоко впечатление. Всеки ден ходя на различни..

публикувано на 09.08.25 в 07:46

Посланикът на Република Корея обсъди сътрудничество с Враца

Областният управител на Враца Николай Николов и посланикът на Република Корея Донг-бе Ким обсъдиха възможности за инвестиции по време на среща в града под Околчица, проведена в контекста на 35-годишнината от установяване на дипломатически отношения между двете държави.  В срещата участие взе и народният представител Мартин Харизанов, член на комисията..

публикувано на 09.08.25 в 07:25

Златотърсачи се събират на Леденика

Враца посреща златотърсачи от цялата страна на събор днес.  Организатор на събитието е Българската асоциация на търсачите на самородно злато и метеорити, а проявата се организира със съдействието на Община Враца в местността Леденика в Балкана. Националният събор на златотърсачите ще предложи етапни състезания. Надпреварите са със златарски легени в..

публикувано на 09.08.25 в 07:15

Снимката на 8 август 2025 година

Започва реконструкция на  северния вход  на Монтана откъм Лом.  Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март".  Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес.  Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..

публикувано на 08.08.25 в 18:05

Северният вход на Монтана ще бъде изцяло обновен

Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..

публикувано на 08.08.25 в 17:05

Село Каленик си връща магията на киното

Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева.  "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..

публикувано на 08.08.25 в 16:05

Движението към Монтана се пренасочва заради ремонт на обхода

От 11 август, понеделник, ще се ограничи преминаването в посока Монтана в 7-километрова отсечка от път I-1, обхода на града. Промяната се налага заради ремонт на фуги.  Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще са обособени по една лента за всяка посока.  Предвижда се обновяването на съоръженията в платното за Монтана да..

публикувано на 08.08.25 в 15:53