Осем нови директори поемат ръководството на седем общински неспециализирани училища и едно държавно училище в област Враца, съобщиха от Регионалното управление на образованието във Враца. Между 3-и и 12 септември са били проведени конкурси за заемане на длъжността „директор" на 17 училища в област Враца. В първия етап от конкурсната процедура допуснатите 21 кандидати са решавали тест, съдържащ 50 въпроса, който е единен за цялата страна и генериран в Министерството на образованието и науката в деня на изпита.
До втория етап на конкурса са били допуснати 12 кандидати. С тях е проведено събеседване, в което кандидатите са защитавали своите концепции за развитие на училището, решавали са казуси и са отговаряли на комисията по въпроси, свързани със спецификата на длъжността. В училищата, в които не са избрани директори след проведените конкурси, продължават да имат или са назначени временно изпълняващи длъжността директори.
Нови директори са:
Диана Банкова- СУ "Отец Паисий"-Враца, Нели Найчова- ОУ "Св. св. Кирил и Методий"- Мездра, Красимир Григоров СУ "Св. св. Кирил и Методий"- Криводол, Цветомила Литова- НУ "Христо Ботев"- Бяла Слатина, Наталия Евтимова- ОУ "Св. св. Кирил и Методий"-Попица, Анелия Георгиева- ОбУ "Св. Кл. Охридски"-Тишевица, Десислава Тушинова- СУ "Христо Ботев"- Галиче, Надежда Монова- СУ "Мито Орозов", което се намира в Затвора във Враца и единственото държавно училище с нов директор.
Пожар гасиха огнеборци от Монтана днес в района на гробищния парк над града. Огнеборците спряха пламъците до водноелектрическата централа, в близост до последните блокове, в жилищен комплекс „Младост". Огънят пламна около обяд днес. Горяха сухи треви, храсти и отпадъци в района на монтанския квартал „Кошарник". Два екипа на пожарната се включиха в..
Осемнадесетото издание на фестивала ще започне днес, 22 септември, с поднасяне на венци и цветя на бюст-паметника на Кръстьо Пишурка. Началото е в 16:30 часа пред Народно читалище „Постоянство 1856”. Половин час по-късно, в 17:00 часа, започва първият спектакъл от конкурсната програма на театрален колектив от плевенското читалище „Извор..
По случай 22 септември, на празнича церемония в чест на 117 години от обявяване на Независимостта на България, учениците от ОУ "Васил Левски" изнесоха програма, разказа директорът училището Наташа Петрова: „Учениците от трети и четвърти клас изнесоха рецитал за България на фона на патриотични песни, след което поднесохме венци и цветя..
С издигане на националния флаг и тържествената церемония с участието на представители на Военно формирование 54 990 беше отбелязана 117-годишнина от обявяването на Независимостта на България. Десетки врачани и гости на града почетоха празника, който се проведе на централния площад „Христо Ботев". Областният управител Николай Николов..
Граждани и гости на град Белоградчик се събраха на площад „Възраждане", за да отбележат 117 години от Независимостта на България. На честването присъстваха представители от Община Белоградчик и ръководители на местни организации и институции. Ангел Георгиев – председател на Общински съвет - Белоградчик направи обръщение към присъстващите и призова:..
С народни песни и хора Монтана отпразнува Деня на Независимостта на България. Концертът на Светла Дукатева и представителен танцов ансамбъл „Младост" вдигна на крака публиката, сред която и чуждестранни гости от Китай и Дания. „Днес ни събира едно от най съдбовните събития в нашата история“, заяви кметът на Монтана Златко Живков в..
Стартира изпълнението на проекта „Природен и културен туристически потенциал като основа за развитие на трансграничен регион", съфинансиран по Програмата Interreg VI-A IPA България – Сърбия 2021–2027. Общият бюджет е 621 229,96 евро. Съфинансирането от Европейския съюз е 85%. Включват се петима партньори, трима от България и двама от Сърбия. Водещ..