Съоръжението ще се намира срещу бившия Алпийски дом във Враца, решиха по време на редовното си заседание общинските съветници. Първоначално в моста ще бъдат вложени 35 976 лева. Парите ще бъдат поискани от постоянната комисията по бедствия и аварии към МС. В залата общинският съветник от ПП-ДБ Васко Врачовски припомни, че бившият Алпийски дом вече е частна собственост, поради което не е справедливо мостът да се прави с общински средства. Той допълни, че има и други места, в които мостовите съоръжения са компрометирани. Ресорният заместник-кмет Цветан Стоичков отговори, че съществуващият мост в района е бил повреден от порои през 2020 г. Тогава военните са изградили временно съоръжение, което трябва да бъде отстранено с планирания нов обект. За целта ще бъде изготвен инвестиционен проект за изграждането на моста при река Лева и упражняването на авторски надзор по време на строителството.
Дамски клуб „Монтана на токчета“ събра над 2500 лева по време на осмото си благотворително събитие, провело се под мотото „ С Коледния дух в сърцата“ . Събраните средства ще бъдат използвани за осигуряване на хранителни пакети за нуждаещи се жители на Монтана. В инициативата участваха 50 дами, които нарисуваха 50 картини с ангелчета. Те твориха в..
На 23 ноември Българската православна църква почита паметта на руския княз Свети Александър Невски - покровител на най-големия православен български храм в София. "Св. Александър бил княз на Новгородска област. По време на неговото упраление шведския крал с многобройна войска се отправил към Новгород. Княз Александър защитил града си, като възложил..
Ремонтът на Дома за възрастни хора във видинското село Кутово няма да приключи в първоначално заложения срок и ще бъде удължен. Това съобщи за Радио Видин директорът на заведението Десислава Митева. "Ремонтът трябваше да приключи в края на годината – през декември, но в момента тече процедура по удължаване на срока. Очаква се дейностите да..
Община Враца обяви интересно съревнование, което е под надслов „Моят рибарски улов", става ясно от публикация в социалните мрежи. От местната управа приканват всеки, който обича природата, риболова и емоциите да ги сподели с организаторите. Нужно е да се изпрати снимка на уловена риба, риболовно приключение или специален момент край реката. Така..
Слънчевият ноемврийски ден събра любители на книгите от близо и далеч в старото училище в Ослен Криводол, където тържествено бе учреден първият читателски клуб в селото – "С книга на село". Началото бе поставено със звъна на стар ученически звънец, който символично прикани присъстващите към новото духовно начинание. Членовете на клуба ще се събират..
Община Мизия планира да изгради четири басейна за задържане и попиване на скатни води. Хидротехническите съоръжения ще предпазват няколко улици в града, които се наводняват при проливни дъждове. Идеята на Община Мизия е да изгради така наречените ретензионни басейни на сухите дерета Оряховски и Селанвски дол. При проливен дъжд от тях идва..
Деня на православната християнска младеж и семейство отбелязаха жителите на Белоградчик вчера. В своята проповед по случай празника, видинският митрополит Пахомий сподели пред всички и призова: „Вслушвайки се в думите, които четем в Свещеното писание, ние се вдъхновяваме да възпитаме и да отгледаме децата си по един християнски начин, защото..