Във Враца започна продажбата и издаването на електронни карти за градския транспорт, съобщиха от общинската управа. От началото на ноември стартира продажбата и издаването на електронни смарт карти. Зареждането им с абонаменти става в двете билетни каси, разположени в ж.к. "Дъбника", бл. 26 и на пл. "Суми".
На всички павилиони в града, както и при шофьорите в превозните средства, ще продължи продажбата на хартиени билети и пътуването с тях.
В същото време, от местната управа успокоиха, че издадените хартиени абонаментни карти ще се използват до изтичането им.
Валидността на електронните карти ще бъде проверявана от инспектори в градския транспорт, чрез портативни устройства. Гражданите също могат да проверяват валидността на картите си в превозните средства.
Електронните смарт карти са под формата на пластики, за да позволяват многократно зареждане в тях на превозни документи.
Всички преференциални превозни документи могат да бъдат зареждани на електронни смарт карти.
По случай отбелязването на Голяма Задушница на 22 февруари (събота), църквата в село Ослен Криводол ще бъде отворена от 8:30 ч до 11:30 ч. Желаещите да почетат паметта на своите близки и да се помолят за упокой на душите им могат да посетят храма и да запалят свещ. Църквата "Св. Николай Чудотворец" продължава да се оборудва благодарение на..
Д-р Пеко Пеков е преизбран за председател на областната организация на Българския червен кръст във Видин, а д-р Пламена Вълчева за заместник-председател. На проведеното днес отчетно-изборно събрание присъства заместник-генералният директор на БЧК д-р Славита Джамбазова. Тя изтъкна ролята на организацията, както за справяне с бедствени ситуации,..
Окръжна прокуратура – Видин води разследване за длъжностно престъпление срещу заместник-кмета по строителството на Община Видин Найден Йонов , съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е задържан на Летище София при пристигането си от държава извън Европейския съюз. Според обвинението той е нарушил служебните си задължения, за да осигури облага за..
Един от пострадалите в тежката катастрофа , станала вчера на главен път Е-79 край Видин, бе транспортиран с хеликоптер до София. Спешната помощ по въздуха не е осигурена вчера, защото е забранено да се лети по тъмно, информира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин д-р Станислав Поломски : "Още снощи се създаде организация,..
Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..
Полицията задържа трима души за взломна кражба на пари от детска градина в Мизия . Престъплението е извършено на 18 февруари. Извършителите са проникнали с взлом в сграда на детска градина в града, откъдето са откраднали 500 лева. Задържаните за престъплението са от Мизия, съобщиха от полицията.
Всички пътища в община Белоградчик са проходими при зимни условия . Улиците в града са почистени от екипите, които работят денонощно. Снежната покривка на места достига около 10 см. Особено внимание е обърнато на заледените участъци, както и на всички наклони в града, които са осолени, за да се предотвратят инциденти, съобщават от общинската..