Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Милица Мирчева от "Атлет" Мездра е №6 за 2024 година

2
Снимка: личен архив

Атлет номер 6 на България за 2024 година е Милица Мирчева от СК ”Атлет” Мездра с треньор Йоло Николов. Това отреди традиционната анкета на списание „Атлетика“.

Милица Мирчева завърши сезона с операция, но в желанието  си да спечели  олимпийска квота направи няколко впечатляващи постижения.

Още на 28 януари в Осака, Япония тя атакува олимпийския норматив на маратон и постигна един от най-силните си резултати в кариерата си – 2:32:03 (1113 точки по сравнителната таблица на Световната атлетика). Това бе едно от високите резултати на българска атлетка за годината.

Мирчева продължи с национален рекорд на 5 км на шосе на 16 март в Лестър, Великобритания – 15:43 (също в топ 10 постижения на българска атлетка за годината) и национална титла на полумаратон в Стара Загора на 31 март с 1:13:23.

Последният шанс за олимпийска квота бе на 5 май в Прага, Чехия, където родената в Добрич,  състезаваща се за „Атлет“ – Мездра завърши за 2:38:37.

Възпитаничката на треньора Йоло Николов бяга и на полумаратона на европейското първенство в Рим, Италия и завърши летния сезон със състезание на 5000 м във Виена, национална титла на 5000 м и сребро на 1500 м на шампионата във Велико Търново.

В края на 2024-а националната рекордьорка на 10 000 м, полумаратон и маратон вече се завръща към нормален тренировъчен процес и вече гледа към 2025-а.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Защитник напусна "Монтана"

Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие.  Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..

публикувано на 29.07.25 в 16:34

"Монтана" изпусна "Локо" за 1:1

"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..

публикувано на 29.07.25 в 10:47

Елитният футбол се завръща на стадион "Огоста", Монтана ще търси по-добро лице срещу "смърфовете"

Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Бойна галавечер организират във Видин

Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници.  "На 22 юни..

публикувано на 27.07.25 в 16:52

Берковица - домакин на "Биатлон за всички"

На 26 юли Ски център Ком се изпълни с енергия, спортен дух и усмивки благодарение на демонстрационното събитие Biathlon 4 All (Биатлон за всички), посветено на популяризирането на биатлона в България. Инициативата е на световната федерация по биатлон с подкрепата на БФБ. В Берковица тя се осъществява от СКБ „Ком" с подкрепата на Община Берковица...

публикувано на 27.07.25 в 16:00

Мездренски атлет спечели сребро от Балканиадата

Възпитаникът на Йоло Николов в СК ”Атлет” Мездра Иво Балабанов с невероятно бягане донесе сребърен медал за България в дистанцията на 5000 м с 14:15.83 мин от Балканиадата по лека атлетика, която се провежда във Волос, Гърция. Пред българина завърши само представителят на Сърбия Елзан Бибич, който спечели титлата с 14:03.83 мин. Максим..

публикувано на 27.07.25 в 15:51

"Локо" Мездра би "Левски" U17 с 5:2

Локомотив (Мездра) изигра третата си контрола от лятната подготовка и победи у дома Левски U17 (София) с 5:2 в приятелска среща. Шампионите в своята Елитна група от Левски са водени от бившия централен защитник и капитан на Локо Стоян Димов. Младоците не можаха да устоят на опита на батковците, които ги надиграха безапелационно. Хеттрик за домакините..

публикувано на 27.07.25 в 15:46