Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ботев" Враца представи нов вратар

Снимка: Ботев Враца

Врачанският "Ботев" представи Димитър Евтимов като ново попълнение. Стражът идва от ЦСКА, където не успя да се пребори за титулярното място. Благодарение на добрите си изяви Евтимов е бил трансферна цел на клубове като "ПСВ Айндховен", "Ливърпул", "Селтик" и "Глазгоу Рейнджърс", а през 2010 преминава проби в "Манчестър Юнайтед". През 2013 година преминава под наем в "Нанетон Боро", където изиграва 4 мача. На 21 април 2014 дебютира за "Нотингам Форест" в мач срещу "Лийдс Юнайтед". На 17 юли 2020 година подписва с ЦСКА-София, дебютирайки на 1 ноември 2020. През сезон 2020/21 печели Купата на България с отбора. През 2024 е отдаден под наем на "Кармиотиса" в Кипър, след което се завръща в ЦСКА. Евтимов е играл за националния отбор на България до 17 години, дебютирайки през 2010 срещу Сърбия и за отбора до 21 години.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Кристиян Георгиев се класира за полуфинал на Световното първенство по кану-каяк за юноши

Състезателят на видинския клуб "Бдин 77" Кристиян Георгиев завърши трети в серията си на едноместен каяк 1000 м и се класира за полуфинал на Световното първенство по кану-каяк за юноши и девойки в Португалия. Полуфиналът е в петък, 25 юли, от 12.30 часа. Тази вечер Кристиян ще стартира в сериите на 500 метра двуместен каяк заедно с Никола Димов. Другият..

публикувано на 24.07.25 в 13:35

"Порт Лом" спечели Първия кръг от Държавното първенство по водомоторен спорт

Отборът на "Порт Лом" спечели Първия кръг от Държавното първенство по водомоторен спорт, който се проведе в Тутракан. На второ място са домакините, трети е отборът на Ряхово. Видинският клуб по водомоторни спортове "Симеон Симеонов" остана на 4-ото място в класирането. В състезанието участваха общо 11 отбора. Домакин на Втория кръг на Държавния..

публикувано на 24.07.25 в 12:50

Видин с двама национални състезатели за Балканиадата по лека атлетика

Двама състезатели на видинския клуб "Радуканови" са включени в националния отбор за Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени. Кристен Радуканова ще се състезава в дву дисциплини - спринт на 100 и 200 метра. Георги Петков пък е включен в националната ни щафета на 4х100 метра. В Балканския шампионат България ще бъде представена общо 20 мъже и 9..

публикувано на 23.07.25 в 15:20

Видински състезатели ще участват в Световното по кану-каяк

Състезатели на видинските клубове по кану-каяк ще участват в Световно първенство в Монтемор, Португалия, за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години. Бронзовият медалист от Европейското първенство за младежи до 23 години в Румъния по-рано този месец Преслав Симеонов от Спортен клуб "Бонония" ще участва в дисциплините едноместен каяк 500 метра и..

публикувано на 23.07.25 в 15:12

Берковица ще бъде домакин на демонстративно събитие по биатлон

Инициатива от движението "Биатлон за всички" (Biathlon 4 All) ще се проведе на 26 юли в ски център "Ком" .  Събитието е демонстрационно и е насочено към популяризиране на биатлона в България, както и на ново лазерно оръжие.  Дисциплините съчетават бягане и стрелба с професионални лазерни пушки. Всеки желаещ, без значение от възраст или подготовка,..

публикувано на 22.07.25 в 17:23

Видинчанин е пети на Европейската олимпиада в Скопие

Състезателят на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" Васил Антонов представи достойно България като завърши на престижното пето място финала в бягането на 400 метра на Европейския олимпийски фестивал .  Възпитаникът на треньора Мирослав Радуканов спечели убедително серията си снощи с резултат 48,08 секунди и се класира без проблем за..

публикувано на 22.07.25 в 10:39

"Бдин" пусна абонаментни карти за новия сезон

Ръководството на "Бдин" Видин вече предлага на футболните фенове абонаментни карти за мачовете на отбора, съобщиха от клуба. Картите за новия сезон на Северозападната Трета лига са в три различни категории, като за ученици и пенсионери има отстъпки в цената. Чрез покупката на абонаментната карта всеки привърженик спестява минимум 15% от общата стойност..

публикувано на 22.07.25 в 09:19