Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтират нова детска площадка във Враца

Снимка: Община Враца

От 5 май  /понеделник/ стартира ремонт на компрометиран участък от покритата детска площадка в квартал "Младост", съобщиха от общинската управа във Враца. Ремонтните дейности са за сметка на фирмата-изпълнител на обекта /консорциум "Бул-Г-Строй"/, като се очаква да бъдат завършени в кратки срокове. 

Предпазната ограда на парка  ще бъде поставена на 3 май  /събота/ , а използването на съоръженията за игра ще бъде преустановено от 5 май - до завършване на възстановителните работи.

Припомняме, че многофункционална детска площадка беше открита в края на октомври м.г. Тя е предназначена за деца от 3 до 12 годишна възраст. Проектът е реализиран от Община Враца и е на стойност от 726 206 лв. Обновеният район в ж.к."Младост" обхваща обща площ от 4,5 декара и има две площадки - съвременна детска площадка с площ  470  кв.м и площадка от 181 кв.м., на която са разположени съоръжения за стрийт фитнес. В парковото пространство са осигурени  и удобства за хора в неравностойно положение, като е осигурена достъпна среда, съгласно с най-новите изисквания. Пространството е озеленено с подходяща и разнообразна растителност. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Отново пръскат срещу комари в Монтана

В Монтана утре  ще бъде извършена обработка на обществените площи срещу комари съобщават от общината.  Третирането ще започне на 23 юли от 21 часа от крайните квартали и ще продължи до 5 часа на 24 юли. Това е третата дезинсекция с препарати за сезона. Предстои още една. Досега са извършени и две обработки на контейнерите за отпадъци в града срещу..

публикувано на 22.07.25 в 14:10

Международен фестивал с алтернативна музика организират в Лютиброд

Дебютното издание на иновативния международен фестивал "XFest Bulgaria" 2025 ще се проведе в мездренското село Лютиброд от 25 до 27 юли, съобщават от Община Мездра. Фестивалът ще предложи най-добрата сцена за обединяване на световноизвестни музиканти в областта на некомерсиалната алтернативна музика, талантливи артисти с уникални творчески идеи,..

публикувано на 22.07.25 в 13:01

Близо 160 младежи са без работа във Враца и Криводол

158 мъже и жени на възраст до 30 години, които властите квалифицират като младежи, са безработни в общините Враца и Криводол в края на месец юни. По данни на бюрото по труда 111 от тях са жители на Враца и околните 20 села, а 47 са от Криводол и останалите 14 населени места. В сравнение с предходния месец май общият брой на регистрираните безработни..

публикувано на 22.07.25 в 11:17

Марияна Тодорова остава начело на лабораторията за зъбни протези във Враца

Марияна Тодорова по всяка вероятност ще остане управител на Медико-техническата лаборатория по зъбопротезиране във Враца. Комисията по избора на началник й даде висока оценка. Тя е преминала успешно част от етапите в конкурса. Остава й само последната част от надпреварата със самата себе си – да бъде оценена предложената от нея бизнес програма...

публикувано на 22.07.25 в 10:05
Електрическа тротинетка

Водач на тротинетка от Козлодуй с опасност за живота след катастрофа

Мъж от Козлодуй е с черепно мозъчна травма след сблъсък на управлявана от него тротинетка в автобус, съобщават от полицията. Инцидентът е възникнал вчера следобяд. Тежко пострадалият е транспортиран в болницата във Враца и е с опасност за живота.  70 -годишният шофьор на автобуса е дал отрицетелна проба за алкохол, поради физическа невъзможност водачът..

публикувано на 22.07.25 в 09:20

Овладян е пожарът в депото край Враца

Локализиран е пожарът, който възникна в депото за твърди битови отпадъци край Враца вчера следобед.  Огънят е предизвикан от високите температури, съобщиха от общинската управа.  На място са пристигнали екипи от Противопожарната служба, като няма опасност от разрастване на пожара.  Лаборатория извършва измервания на замърсяването на въздуха, към..

публикувано на 22.07.25 в 07:39

Обявен е оранжев код за изключително горещо време

Оранжев код за горещо време с температури между 37° и 42° е обявен за вторник в област Враца, предупредиха от администрацията на областния управител Николай Николов.  Втора степен (оранжев код) за горещо време с температури между 37° и 42° важи и за областите Благоевград, Велико Търново, Кюстендил, Ловеч, Габрово, Монтана, Перник, Пазарджик, Плевен,..

публикувано на 22.07.25 в 07:21