На 28 май Белоградчик е домакин на спортното събитие "Спортувай с президента". Инициативата е организирана от Община Белоградчик и Президентството на Република България и цели насърчаване на физическата активност на българските деца чрез извънучилищни спортни занимания и алтернативни форми за физическо възпитание.
Спортните занимания стартират от 11:00 часа при хубаво време на Градския стадион, а при лошо време - в Спортна зала "Васил Михайлов". Дванадесетте най-добри момичета и момчета от цяла България ще бъдат наградени лично от президента. Официално, 28-ми май е неучебен ден за учениците от Начално училище "Васил Левски" и Средно училище "Христо Ботев" в Белоградчик със заповед на кмета на общината Боян Минков.
От 14:00 часа в сряда Община Белоградчик ще открие и паметник на Васил Левски в града. Бюст-паметникът е дарение от професор д-р Иван Гаврилов и е поставен в зелените площи пред сградата на младежкия дом на улица "Васил Левски" в града.
Монтана и Ботев /Враца/ оставиха без победител дербито на Северозападна България. 0:0 завърши срещата на стадион „Огоста" от 4-ия кръг на efbet лига. Домакините имаха първи шанс, но ударът на Иван Коконов с глава мина над напречната греда. Четири по-късно след преглеждане на ВАР ситуацията главният съдия Никола Попов отсъди дузпа за Ботев за игра..
Деветото издание на турнира по тенис на корт за аматьори "Кула Оупън 2025" ще се проведе на на 16 и 17 август в Спортния комплекс в Кула. Спортното събитие ще се проведе в рамките на два дни, от 08:00 до 17:00 часа и е част от програмата на Кулския панаир. Всички желаещи да вземат участие може да се запишат на следния телефон: 0899126184...
29 сантиметра не достигнаха на скачачка от врачанския клуб "Ивайло Младенов", за да влезе във финала на европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 г. Шампионатът на стария континент се провежда във финландския град Тампере. Анжелина Петкова остана на 18-о място в крайното класиране на троен скок. Врачанката постигна резултат..
Монтана и Ботев /Враца/ се изправят един срещу друг в дербито на Северозапада в елитната ни група. Двата отбора се срещнаха по-рано по време на подготовката и новаците на треньора Танчо Калпаков взеха успех с 0:3, като гост. Сега мачът е на стадион „Огоста" от 21.15 минути тази вечер. Кметът на Монтана Златко Живков. "България има няколко дербита..
Огромен е интересът към дербито на Северозапада във Враца, похвалиха се от фенклуба „Ботев Враца завинаги". По неокончателни данни, два автобуса с фенове на врачани ще тръгнат в петък към Монтана за срещата от 4-ия кръг на Първа футболна лига.Транспортът е осигурен от ръководството на врачанския футболен клуб. Срещата е от 21,15 часа и ще бъде..
Тази година за пръв път Лом ще бъде домакин на кръг от Републиканското първенство «Джет Купа Лом» , което ще се проведе от 8-и до 10 август. Състезанието започва днес от 10:00 часа на плажната зона край река Дунав. Входът е свободен, съобщават организаторите, които гарантират незабравими преживявания. За всички приятели и любители на високите..
При равен резултат 1:1 приключи приятелската среща в Правец между "Локомотив" (Мездра) и "Апоел Раанана" U19 (Израел). Момчетата на Николай Нинов заслужаваха победата, но не успяха да вкарат поне още едно от създадените голови положения. "Железничарите" поведоха в 34-ата минута, когато Кристиян Грозданов подаде, Сергей Георгиев прескочи топката и..