Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видински художник с юбилейна изложба "Стъпки във времето"

5
Снимка: радио Видин

Видинският художник Чавдар Петров подрежда своя юбилейна изложба "Стъпки във времето" в Художествена галерия "Никола Петров" Видин. 

Видинчани познават твореца като художник със собствен почерк и със собствен израз. "По творбите на автора трябва да се познава в кое време е живял", споделя творецът. За изложбата си Чавдар Петров казва:

"Тази изложба я правя по повод моята 70 годишнина. Благодарение на Богдан Александров, който ми изкара работи от галерията, които съм ги рисувал 1983-84 година, даже не съм ги и подписвал, някои бях ги забравил. Тогава беше табу млад художник да се подписва под работите си. Показвам от най-ранните си работи и едни от последните работи. В тоя период от 1985 година досега. Не съм художник да се харесвам на публиката, на колекционери, не съм комерсиален художник. Аз рисувам това, което искам."

Изложбата "Стъпки във времето" ще бъде открита от изкуствоведа Чавдар Попов, утре, 29 май,  в 13 часа  в  ХГ "Никола Петров" Видин. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Музиканти от Враца спечелиха награди в конкурс

Млади музиканти от Враца спечелиха престижни отличия във Велико Търново, съобщиха от врачанското читалище. Преди дни в старата столица се проведе 12-ото издание на Международен конкурс за вокална и инструментална музика „Звукът на времето". Събитието е включено в културния календар на Министерството на културата. В него възпитаници от класа по пиано..

публикувано на 03.07.25 в 14:09

Гимназисти стажуват в мездренската библиотека

Ученици от 10-и клас на СУ „Иван Вазов“ , специалност „Електронна търговия“, започнаха летен стаж в местната библиотека в Мездра с ръководител Гергана Костова.  Младежите се запознаха с библиотечните услуги, помогнаха в арт работилница и предложиха идеи чрез анонимна анкета. Те подготвиха кръстословица на тема „Иван Вазов и неговото творчество“ за..

публикувано на 03.07.25 в 14:04

Започна приемът по програмата на Община Видин за млади медици

Започна кандидатстването по програмата на Община Видин за привличане и задържане на млади медицински специалисти в Многопрофилната болница за активно лечение „Св. Петка“. Две са подадените заявления към момента – в специалностите „Пневмология и фтизиатрия“ и „Вътрешни болести – Гастроентерология“, съобщават от общинската администрация...

публикувано на 03.07.25 в 13:57

Отбелязваме Международния ден без найлонови торбички

Днешният 3 юли е обявен за Международен ден без найлонови торбички. Отбелязва се от 2009 г. с подкрепата на Световното обединение за алтернативи на изгарянето (GAIA)  и на европейската организация "Нулеви отпадъци Европа" (Zero Waste Europe), с цел да се повиши информираността за вредата от найлоновите торбички за околната среда и да се насърчат..

публикувано на 03.07.25 в 13:08

Спешният център във Видин се мести окончателно в сградата на здравната инспекция

До края на този месец Центърът за спешна медицинска помощ във Видин ще се премести изцяло в сградата на Регионалната здравна инспекция в града, съобщи директорът на центъра д-р Станислав Поломски. Преди седмици се наложи там спешно да бъдат изведени медицинските екипи, заради нашествие на дървеници. На старото си място в сградата на болницата..

публикувано на 03.07.25 в 11:00

Криминално проявени са хванати с наркотици при акция във Враца

Полицията във Враца иззе пакетчета с канабис при проверка на лек автомобил след оперативно-следствени действия, съобщиха от МВР. Колата е била управляван от 27-годишен мъж от Враца с криминално досие. В него са пътували още четирима души, също с регистрирани криминални прояви. При обиска служителите на реда са открили 12 пакетчета,..

публикувано на 03.07.25 в 10:27

Пускат движението по новото трасе Мездра – Лютидол

Днес, 3 юли, около 14:00 часа ще бъде възстановено движението по участъка от път I-1 между Мездра и Лютидол , съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Трасето, по което ще се пусне трафикът, е с дължина 13 км, и е модернизирано и разширено с по две ленти в посока. При реализацията на проекта са изградени нови участъци, които обхождат селата..

публикувано на 03.07.25 в 08:42