Между 4 и 6 юли живописната местност Леденика край Враца ще се превърне в гореща точка за всички любители на моторите, рока и доброто настроение. Националният мотосъбор Враца - Леденика 2025 обещава незабравими три дни, изпълнени с адреналин, музика и игри. Събитието се провежда с подкрепата на Община Враца и мотоклуб Motomafia Vratsa MC. Съборът събира мотористи от цялата страна в сърцето на Стара планина, предлагайки уникална атмосфера, в която ревът на двигатели се смесва с ехо от концерти и смях от забавленията.
В програмата са предвидени изпълнения на 100 Кила и Рони Ромеро, а организаторите са предвидили много игри и забавления – подготвена е разнообразна програма с игри за участниците, демонстрации и състезания.
Ще има и томбола с голям награден фонд, който дава възможност за печеленето на сериозни награди, а голямата е класически мотор Honda CB-400.
Програма и изпълнители:
Петък, 4 юли
100 Кила
Веси Бонева
DJ Babs
Гайдарско шоу
Събота, 5 юли
John Steel
Ronnie Romero
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..
Общината в Оряхово си върна болницата след чакане, продължило 14 години. Добрата новина съобщи с пост в социалните мрежи кметът Росен Добрев. Преди обяд днес е бил проведен търг при синдика Красимир Иванов, на който местната власт е успяла да купи обратно бившата болница в крайдунавския град. Това стана възможно след отпуснатите от Съвета на..
Още две населени места от област Враца минаха на воден режим . Поради много високите летни температури, липсата на валежи и намаляване дебитите на местните водоизточници, ВиК – Роман въведе ограничения във водоподаването за Роман и в с. Струпец. До нормализиране на ситуацията се спира цялостното водоподаване в периода от 23:00 часа до 06:00 часа,..
Продължава приемът на заявки за участие в 17-ото издание на Националния фолклорен фестивал „Типченица пее“ 2025 , който ще се състои на 6 септември на площада в мездренското село. Тази година събитието ще бъде с конкурсен характер и ще събере изпълнители от цялата страна – певци, танцьори и инструменталисти. Специални гости ще бъдат певецът Юри Крумов и..
Видин е домакин на Националния мотосъбор 2025 . Събитието е тридневно, традиционно за мотосредите и тази година се организира за 18-и пореден път. Мотосъборът ще се проведе на панаирния комплекс от 15-и до 17 август, до крепостта "Баба Вида". Програмата ще започне днес с посрещане на гостите, а за вечерта са планирани два концерта - на Трио "VIVA" и..