Сдружението „Гората.бг“ обяви своя нова инициатива в полза на Тараклия. "На първо място, ще изпратим хиляди български учебници и книги, които ще бъдат използвани за учебните заведения - каза пред БНР Никола Рахнев от неправителствената организация. - На този етап събираме средства, от издателства с 30-40% отстъпка ще закупим учебниците, тъй като количествата са големи. Сега искаме да бъдем бързи. Няма да можем да съберем нужните ни количества, ако правим индивидуални събирания. Учебната година започна и искаме в следващите 10-15 дни те да достигнат до децата там. Необходими са още географски карти на България и български знамена“, допълни той.
„Наша кампания е осигурила още дарение на 50 апарата за измерване на кръвно налягане. Планира се да отпътува и един камион с обзавеждане за ученическо общежитие. В български манастир там пък ще бъде изградена система за пречистване на вода. Ситуацията в Молдова е много тежка. Прилича на тази в България отпреди 15-20 години", коментира Никола Рахнев.
В "България днес" на 09 Май слушайте: 02:21 - Актуална информация от България и света 09:36 - Прогноза за времето у нас и по света 15:15 – Деня на..
В "България днес" на 8 май слушайте : 01:20 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 08:30 - Прогноза за времето 14:20 - Необикновената архитектура на нова сграда на БНР привлича преподаватели и студенти от..
В "България днес" на 07 Май слушайте: 04:01 - Актуална информация от България и света 09:40 - Прогноза за времето у нас и по света 14:39 – Надежда или страх – какво е еврото..