Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Набират средства за закупуване на български учебници за децата в Тараклия

Никола Рахнев
Снимка: Facebook

Сдружението „Гората.бг“ обяви своя нова инициатива в полза на Тараклия. "На първо място, ще изпратим хиляди български учебници и книги, които ще бъдат използвани за учебните заведения - каза пред БНР Никола Рахнев от неправителствената организация. - На този етап събираме средства, от издателства с 30-40% отстъпка ще закупим учебниците, тъй като количествата са големи. Сега искаме да бъдем бързи. Няма да можем да съберем нужните ни количества, ако правим индивидуални събирания. Учебната година започна и искаме в следващите 10-15 дни те да достигнат до децата там. Необходими са още географски карти на България и български знамена“, допълни той.

„Наша кампания е осигурила още дарение на 50 апарата за измерване на кръвно налягане. Планира се да отпътува и един камион с обзавеждане за ученическо общежитие. В български манастир там пък ще бъде изградена система за пречистване на вода. Ситуацията в Молдова е много тежка. Прилича на тази в България отпреди 15-20 години", коментира Никола Рахнев.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 28 април 2025 г.

В "България днес" на 28 април слушайте: 01:30 - Актуална информация от България и света 07:52 - Прогноза за времето у нас и по света 12:22 -  Православен църковен календар 20:25 - Марена Джингова – един от най-забележителните български..

публикувано на 28.04.25 в 19:00

България днес - 25 април 2025 г.

В "България днес" на 25 април слушайте: 01:44 Актуална информация от страната и българите по света 07:19 Прогноза за времето 13:13 За българите в Албания и Косово – ново издание осветлява..

публикувано на 25.04.25 в 19:00

България днес - 24 април 2025 г.

В "България днес" на 24 април слушайте: 01:25  - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 08:15   - Прогноза за времето 16:05 -   Интервю с канадския писател от египетски произход Ерик Шакур 26:30 -..

публикувано на 24.04.25 в 19:00