На жп гарата в Мездра, която е един от важните железопътни центрове в Северна България, се организира протест срещу спирането на влакове. В демонстрацията ще участват граждани, железничари, представители на синдикатите и местната управа. Председателят на Общинския съвет в Мездра Делян Дамяновски допълва:
"Спирането на основни влакове по трасето София-Горна Оряховица и Мездра-Видин, Мездра-Враца - категорично казвам, че влияе негативно, тъй като то пречи на учащи от Мездра, които учат във Враца да пътуват нормално. Пречи на много работещи, особено в дефилето, посока Зверино-Елисейна, които работят в София и всяка сутрин и вечер пътуват нормално да могат да се явят на работа и да се върнат от работа в нормални часове. На трето място съкращаването на влакове води до съкращаване на огромен брой персонал, а ние сме железничарски град и не е без значение колко безработни от железопътния център ще останат на улицата."
Протестът на жп гарата в Мездра е насрочен за 11 часа.
Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин. В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации . Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика..
В три села на община Монтана 43 семейства отбелязаха дългогодишен брак . В световната Седмица на брака за трета година се почитат семействата с над 50 години съвместно съжителство. Тази година от Община Монтана уважиха 43 семейства с дългогодишен брак от селата Смоляновци, Славотин и Долна Рикса. Кметът на Монтана Златко Живков поднесе..
Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) официално отговори на запитване от Сдружение „Аз съм от Вършец“, че участък от третокласен път Монтана – Враца ще бъде включен в програмата за проектиране през 2025 г., съобщиха от гражданската организация. Планираната мярка предвижда изготвяне на технологичен проект за текущ ремонт и поддържане. Това е първата..
Възрастен мъж загина при пожар в къща в монтанското село Сумер . Предполага се, че огънят е тръгнал от печка на дърва. В област Монтана зачестяват случаите на запалени комини. 78-годишен мъж от монтанското село Сумер е загинал при пожар в къщата си. Мъжът живеел сам в края на населеното място, съобщи кметицата на Сумер Лидия Митрофанова ...
Eвропейската прокуратура е внесла обвинителен акт в Софийския районен съд срещу управител и собственик на фирма, обвинен в измама при обществена поръчка за доставка на тролейбуси за община Враца по проект на стойност 4,5 милиона евро. Информацията е от Прокуратурата на ЕС. Проектът, финансиран с европейски средства, предвиждал купуването на..
Община Белоградчик тържествено отбеляза Седмицата на семейството, която се провежда от 7-и до 14 февруари. Събитието откриха кметът Боян Минков и председателят на Общинския съвет Ангел Георгиев. Общинска администрация награди 19 семейства от региона, които тази година празнуват кръгла годишнина. Отличено бе и най-многодетното семейство – това на Елена..
Кабинет по репродуктивно здраве започна работа във Видин . В него водещи специалисти по асистирана репродукция ще провеждат безплатни консултации. Целта е да бъде осигурено качествено медицинско обслужване на двойките, които нямат възможност да пътуват до големите специализирани клиники. Кабинетът е важен и за провеждане на навременна профилактика,..