"Аз съм от тази сутрин. Спах на паркинга. Никой не казва, обяснение никой не ни дължи. На мен ми е за първи път да минавам от тук, но колегите казват, че стоят по 11-12 часа. Виждаме, че вървят камиони с асфалт и по всяка вероятност има ремонт на пътя и затова е това задръстване. Но пък във всеки един случай съм сигурен, че на някой не му се работи на границата...Тук съм от днес сутринта. Нищо не знам. Обикновено се минава за 20 минути, ако сме европейци...Проблемът е, че не си плащаме. Мързи ги да работят, ето това е проблемът... И после гони работно време и срок, доставки... Аз съм от сутринта, в 8:15 часа спрях. Мисля, че всеки ден е така. Бавно стават проверките на границата. Стоим си тука и това е, чакаме, дърпаме по малко. Кафета правим, чайове правим, закусваме - тука всичко правим. Колегите спят, от дясната страна, от снощи..."
Опашката се дължи на по- бавната обработка на документите от служителите и засилените мерки за сигурност- така обясни дългото чакане изпълнителният директор на дружеството за управление на съоръжението Любомир Низамов:
"Опашките се дължат на обработката на документите, които прави Гранична полиция и Митница. Както всеки път, опашките се образуват заради проверката на граничния контрол, на Митница, на НАП и т.н. Така е от една седмица - две, има засилени мерки за сигурност и това са граничарите- те да ви обяснят."
Любомир Низамов обясни още, че на моста текат планови ремонти, но те не са причина за забавянето в преминаването. Също така няма въвеждане на нова система, какъвто е случаят с Дунав мост при Русе, където се вкарва в употреба електронна система за разплащане на таксите по банков път и това доведе до дълга колона от ТИР-ове.
С много настроение, хора, развети български знамена и ритуално „къпане“ за здраве премина снощи и днес празникът в Кула. За първи път тази година в отбелязването на Йорданов и Ивановден по стар стил участваха освен къпачите и жителите на града. Броят отсъстващите по болест ученици в област Монтана . За последната седмица най-висока е..
С много настроение, хора, развети български знамена и ритуално „къпане“ за здраве премина снощи и днес празникът в Кула . За първи път тази година в отбелязването на Йорданов и Ивановден по стар стил участваха освен къпачите и жителите на града. На площада в полунощ под звуците на народните ритми и сред огньове, десетки гости и жители на Кула с чаша..
Броят отсъстващите по болест ученици в област Монтана . За последната седмица най-висока е заболеваемостта във възрастовата група 5-14 години. Грипът поваля най-често децата в предучилищна възраст и началните класове. За изминалата седмица най-висока е заболеваемостта във възрастовата група 5-14 години – 558 на 10 000 души, съобщават от..
Редовно заседание на Общинския съвет ще се състои във Видин на 27 януари, понеделник. Дневният ред включва предложение за приемане на проект за Програма за намаляване на риска от бедствия. Ще бъде гласуван и Общинският план за младежта за 2025 година. В дневния ред са включени още отчет за дейността на Общинския съвет през второто..
Шофьорите в Монтанско най-често не спазват пътните знаци и карат без колани . От проверените над 800 моторни превозни средства са констатирани 300 нарушения, отчитат от КАТ. По пътищата в област Монтана бе извършен специализирана полицейска операция с цел ограничаване на предпоставките за възникване на тежки инциденти. Проверени са 813..
Община Видин ще подпомогне със средства от програмата за капиталови разходи видинския квартал "Химик" , след ремонта на пътното платно в участъка пред Здравната каса. Проектът е на ВиК дружеството, но Общината има пряко отношение към него, каза за Радио ВИДИН Мартин Дончев , заместник-кмет по финансово-стопанската дейност, бюджет и икономическо..
Силна година отчита читалището във видинското село Каленик. В календара им са включени всички празнични дни. Най-много се радват обаче на новосъздадения Детски танцов състав "Калениче", каза Габриела Георгиева , секретар на читалище "Съзнание" в с. Каленик: "От много време насам се опитвахме да го създадем и в края на 2024-та успяхме да..