"Една неуредия се случва. Аз съм тук от петък. Преди това, миналата седмица, лека температура поддържах. За по-сигурно, с личната лекарка говорих, дойдох тук в болницата, взеха ми проби, пращаха ме на рентген, нямам никакви странични заболявания, дробовете ми са добре, всичко нормално и се прибрах. След това се обадиха от РЗИ и казаха, че за предпочитане е да съм тук, защото, ако стане нещо, имат апарати за включване и т.н. Аз се зачудих, но отидох. Взеха ми пак проба - от петък до днес за тази проба питам постоянно докторите, никой нищо не ми казва, не знаят. В момента никакви лекарства не пия и докторът ми казва, че днес ще ме изпишат. И преди половин час някъде дойде една жена и ми каза, че от РЗИ-то са се обадили и трябва да ми вземат още една проба. Направо ми запалиха главата. Те са на 100 метра от мен и 5 дена не могат да дойдат да ми вземат още една проба, въпреки че те в петък ми взеха. Първата проба, която казаха, че демек е положителна, може и така да е, може и да е положителна, може и да е сгрешена, но аз нищо не чувствам, нищо ми няма, просто отчитат някаква дейност ли? Аз не виждам смисъл да седя тук. Тук по-скоро мога да се разболея или ако съм бил болен, аз съм го прекарал вече това."
"Пациентът е докаран миналата седмица и е лекуван. Вече няма сиптоматика, но за да бъде изписан, трябва да му се вземе нова проба и тя да е отрицателна"- каза директорът на Регионалната здравна инспекция във Видин д-р Венцислав Владински. Уточни, че регламентът, спуснат от София, е такъв и трябва да се спазва, но лекарят, който е лекувал настанения в отделението мъж не го е знаел.
Целия разговор с Иван Евстатиев може да чуете в звуковия файл
21 януари се отбелязва като Международен ден на прегръдката . Идеята за празника се заражда в САЩ през 1986 г., а за негов инициатор се смята пастор Кевин Заборни. В САЩ денят е известен като Национален ден на прегръщането и е признат официално от американското Бюро за патентите и за търговските марки. Датата 21 януари е избрана от пастор..
Бабинден по стар стил отбелязаха в акушер-гинекологията на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Петка" във Видин . Точно в Деня на родилната помощ е родено седмото за годината дете в отделението, обясни операционната акушерка Владислава Славова : "Днес, в началото на работния ден се роди седмото ни бебче за годината, което е живо..
Средно училище "Петко Рачов Славейков" във Видин стана член на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България, доброволно обединение на учебни заведения, стремящи се към по-високо ниво на преподаване на чужд език. Днес в организацията членуват 178 училища от цялата страната и интересът към нея непрекъснато нараства, казва директорът на СУ..
Прекрасно е да посрещаш новия живот. С тези думи бъдещата акушерка Деница Веселинова от Видин описва професията, която си е избрала. Четвъртокурсничката в Медицинския университет в София обясни, че по време на обучението си е имала възможност да се докосне до същността на акушерската работа и е силно мотивирана да я практикува. "Моята..
Красимир Христов от Монтана получи голямата награда „Образователен медиатор на годината“ в категорията "Мъже". Конкурсът се организира от Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе“ за четвърта поредна година. Церемонията за връчване на отличията се проведе в Министерството на образованието и науката. Красимир Христов работи..
Младите не могат да бъдат мотивирани да се обучават за акушерки, ако цялостната среда, касаеща дейността им, не е добра. Това каза в "Направление здраве" председателят на Алианса на българските акушерки Павлина Герина. По думите ѝ, годишно около 120 млади акушерки излизат от университетите, което не е достатъчно. Една от промените, за които..
Редовната профилактика при зъболекар спестява доста проблеми и пари. Това каза в "Час при зъболекаря" отговорният редактор в БНТ, редактор и коректор на художествена литература и автор на книгата "Моята първа детска азбука" Ива Колева. По думите ѝ, самата тя стриктно спазва правилото за профилактичен преглед на всеки 6 месеца. Разказа и за едно от..