Дистанционното обучение принуди родителите да се включат активно в обучителния процес на децата си като им помогат по-ефективно да учат.
Как родителите могат най-добре да помогнат на децата си и какви специфики съществуват при дистанционнто обучение? Основни ключови съвети към родителите отправя Мила Иванова, старши специалист “Развойна дейност и оценка на въздействието” в “Заедно в час”:
"Едно от нещата, които трябва да помислим, е предстоящата ваканция. децата тъкмо навлизат в дистанционното обучение и сега ваканцията идва. Да се организира процеса в почивното време така че да не се забравят така изградените навици за учене, да се създаде ритуал кога ставаме, после преминаване към учене , да има дневен ритъм на учене и почивка в почивните дни, които идват. Предстоят класни и контролни, бих казала на родителите да се свържат с преподавателите и да попитат за изпитванията и да помогнат на децата да изградят график...За преговора - да насърчат децата си да извличат от паметта си знания, да вкарат игри..Пример с карти, в които от едната страна термин, от другата - обяснение. ...Може да има състезания между учениците или две семейства...Могат да покажат на децата как самите те търсят материали в интернет, чрез книги и учебници...Важна е самата нагласа на родителите към дистанционнто обучение".
Съвсем наскоро у чениците от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се върнаха от Швеция, където проведоха триседмичната си практика. 17 ученици и трима учители бяха настанени в град Малмьо. Всички ученици са в специалност " Компютърна техника и технологии". Симеон Герасимов е ученик в 10 В клас, споделя за своите впечатления в северната..
Родители от Грамада обявиха за "Учител на годината" Красимир Петков. Той преподава в СУ "Христо Ботев", целодневна организация на учебния ден и провежда занималня в сборна група деца от 1 до 4 клас: "Директорката пусна анонимна анкета и родителите избраха точно мен. Може би, защото съм от Грамада и съм местен. Вече четвърта година..
Родителството винаги е предизвикателство, но когато радостта дойде в троен размер, животът се променя още по-драстично. За да разберем дали това е така, ще надникнем в живота на едно семейство от Северозапада, в което всичко се случва тройно - от усмивките до трудностите. Борислава Циброва от Козлодуй е млада майка на три..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни“. Фестивалът ще продължи до 26 юли. Тази година локациите са различни "Баба Вида", Библиопощата, Културен център "Жул Паскин" и жп гарата. В парк "Владикина бахча" а ктрисата Ирина Флорова ще..
С модерна визия е пространството пред търговския център във Видин. Обновяването на зелената площ в градинката започна преди година, а н аскоро бе подменен тротоарът, боядисана оградата, на мястото на старите дървета бяха засадени 17 мини дръвчета- декоративни кълбовидни шестили. Промените предизвикаха много отзиви - и положителни, и..
Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра. Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..
Здравето е най-важното нещо и хората трябва да се грижат за него. Това каза в "Час при зъболекаря" младият актьор Николай Николов от Белоградчик и обясни, че денталното здраве също не трябва да се пренебрегва, а напротив - на зъболекар трябва да се ходи през няколко месеца. 25-годишният талант сподели и за някои от първите си посещения в..