Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Доставиха ваксини във Враца

Снимка: Радио Видин

Възстановена е имунизацията срещу COVID-19 в област Враца, след прекъсване поради липса на ваксини. В Регионалната здравна инспекция днес бяха раздадени над 1 000 дози от препарата на "АстраЗенека". Доставените ваксини бяха разпределени между имунизационни кабинети и общопрактикуващи лекари. 


"Кампанията при личните лекари тръгна сравнително добре. Имахме време да си организираме нашите кабинети, как да работят с тези пациенти, за да са извън работно време, за да може да не се прекъсва потока с другите пациенти. След получаване на съответната бройка от РЗИ-то с тази ваксина "АстраЗенека" прозвънихме на хората. Те потвърдиха свето желание да бъдат ваксинирани. Казахме им определен ден и час, когато да дойдат, за да няма струпване.", каза д-р Емил Миленков, председател на Сдружението на личните лекари и отбеляза, че на този етап имунизацията се забавя по скоро от проблемите на доставката с ваксини, отколкото поради по- слабия интерес сред хората.


"В началото имаше лек застой. Учудващо, започнаха по сериозно да се отнасят с този въпрос с имунизациите и вече имаме доста новозаписани пациенти. Вече и по-млади също проявяват интерес. Вече е смесен контингента."

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

ГПЧЕ "Йордан Радичков" Видин отбелязва патронния си празник

ГПЧЕ "Йордан Радичков" Видин  отбелязва днес  патронния си празник. В сградата на училището ще се проведе тържество, на което ще бъдат наградени учениците, които писаха разкази, есета, стихотворения и нарисуваха картини по зададена тема, казва директорът Боянка Никова:  " На тази дата , 24 октомври, е роден нашият патрон Йордан Радичков и ние..

публикувано на 24.10.25 в 08:40

Снимката на 23 октомври 2025 година

Инициативата "Мениджър за един ден" се проведе във Видин. Михаела Андреева , ученичка в 10-и клас на Професионална гимназия "Проф. д-р Асен Златаров“, специалност "Икономика и мениджмънт“, зае ролята на репортер в Радио Видин. Въвеждането на  такса "водомер"  е мярка, с която може да се овладее поскъпването на водата за крайния потребител, посочи..

публикувано на 23.10.25 в 18:00

Здравната каса обучава пенсионери в Монтана да разпознават измами

Как да се предпазят от фишинг измами , в които се използва името на Здравната каса запознаха пенсионери от Монтана. Това е част от фокуса на кампанията „НЗОК за теб". Първата от поредицата срещи се проведе в клуб „Надежда". Районната здравноосигурителна каса в Монтана започна провеждане на информационни беседи сред възрастните хора на територията..

публикувано на 23.10.25 в 16:50
Ангел Престойски, управител на

Ангел Престойски: Такса "водомер" ще е социално справедлива

Въвеждането на такса "водомер" е мярка, с която може да се овладее поскъпването на водата за крайния потребител, посочи управителят на "ВиК" - Враца Ангел Престойски, който е дългогодишен бивш председател на Съюза на ВиК операторите в България. Той прогнозира социално справедлив ефект от новия модел на ценообразуване на водоснабдителните услуги, който..

публикувано на 23.10.25 в 16:44

89 ученици и 10 учители получиха награди от математическото състезание за Димитровден

Днес на площад "Бдинци" във Видин се състоя награждаването на победителите от Димитровденското математическо състезание по повод духовния празник на Видин.  Общо 89 са наградените ученици от 3. до 12. клас и 10 са учителите по математика с отличия.  34-ма ученици получиха з латни, сребърни и бронзови медали. Кметът на Видин Цветан Ценков..

публикувано на 23.10.25 в 16:15

Отбелязахме Деня на видинската екология

23 октомври е Ден на видинската екология. Провежда се по инициатива на видинския еколог и фотограф Богомил Петров .  Традиционно на празника се награждават 10 млади еколози. Прочетен бе и поздравителен адрес от областния управител на Видин Ани Арутюнян. На церемонията присъства Симеон Лазаров- секретар на Видинска митрополия.  Сред..

публикувано на 23.10.25 в 15:51

Научен форум за археология и история се провежда във Видин

Видин е домакин на двудневна научна конференция. Темата на форума е "Археологически и исторически проучвания на Видин и Видинския край" . Посветен е на 100 години от рождението на археолога Йордана Атанасова и 115 години музейно дело във Видин.  Йордана Атанасова е най-дългогодишният директор на видинския музей. Заема поста от 1956 до 1983 година...

публикувано на 23.10.25 в 15:47