"Първият етап са училищните кръгове от 56 до 60 професионални гимназии се включват... Само първите шест стигат до регионално състезание, става по-сложно, 20 въпроса за 20 минути, с допълнителни елементи, понякога до 100, вече, дава им се само 50 минути за запояване... и да имат работещи изделия... Винаги сме на първо място, това ни е 4 година, когато и двата отбора са ни на първо място и взимат всичките купи... На националното състезание ще се състезават само 6 отбора... Отборите ми тренират много, предоставили сме им материали, поялници, допълнително се учим с тестовете... подготвяме се допълнително..."
В първа възрастова група 9. - 10. клас участват Иван Бойчев от 10. клас, специалност "Компютърна техника и технологии" и Радослав Николаев - 9. клас, специалност "Промишлена електроника", който споделя:
"В състезанието се включвам за първа година, имам желание да проверя знанията си и да доразвия тези, които не съм доразвил... Трябва да учим много и се подготвяме много усилено и с голямо желание... Всичко, което ни дават ни кара да мислим..."
Иван Бойчев споделя каква е причината за да се включи в състезанието:
"Обичам да запоявам и моят брат ми показа какво представлява и много ми хареса. Това е много забавно... Има платка и елементи и карта, по която гледаме и работим... Като цяло очаквахме да се класираме на регионалния етап, защото здраво учихме..."
На първо място се класира и втора възрастова група 11. - 12. клас на ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин - в нея влизат участниците Тодор Бойчев - 12. клас и Калоян Славчев - 11. клас, специалност "Компютърна техника и технологии. Тодор Бойчев е най-големият от участниците, той участва в това състезание за четвърта поредна година:
"Трудно както всяка година, но доста време се подготвяхме и се получиха нещата... Сега се подготвяхме и чакам да дойде... Ще дам най-доброто от себе си и кавто стане."
В момента учениците се позготвят за националния кръг, който ще се проведе от 13 до 15 май в град Банско.
Някой някъде се радва, а друг тъгува. Така се ражда деня. Така може би се ражда и човек. Ражда се и объракан пита - "Къде съм?". Е, вие не питайте - с предаването "Неделник" сте. Нали сте съгласни, че трапеза без виц не бива. Представяте ли си хубава вечер с близки и приятели, която да мине без разказване на вицове. Изключено! Вицовете..
Неделята, в която се намираме е наречена Неделя след Богоявление, което означава, че все още Църквата ни насърчава да вникваме и осмисляме събитието на Кръщението Господне и то да бъде част от нашия живот. "Покайте се, защото се приближи Царството Небесно" (Мат. 4:17). "С тези дълбоки и свещени слова започнала проповедта на..
Днес ще разкажем поредната вдъхновяваща история. Главен герой в нея е Стефани Борисова от Монтана, която реши да осигури средства за абитуриентски бал на момиче в неравностойно положение. Стефани е на 22 години и в момента е студентка в четвърти курс, като паралелно с това работи в софтуерна компания. Младата жена учи "Регионално развитие",..
Да избягаш от града, за да живееш на село си е сериозно предизвикателство и не е за всеки. Да избягаш от София, за да заживееш в Българския Северозапад, вече е само за избрани. Имам предвид без да хукнеш обратно още в рамките на първия месец. Това не всеки го може. Могат го такива, като фотографката Изабел Арнаудова. Израснала на жълтите..
Днес в рубриката "97 лапи 1 една опашка" ще се пренесем в Монтана, където ще ви срещнем с добрия пример и любовта към животните. Поводът е публикация в социалните мрежи на 33-годишния Дончо Илчев , в която той е написал: "Извинете, че спрях движението на колите по улицата днес, но този ястреб е от защитен вид и трябваше да бъде спасен..
В Северозапада, където възможностите за развлечения често са ограничени, Румяна Георгиева от Белоградчик решава да промени тази тенденция и да предложи на местните хора едно уникално и вдъхновяващо преживяване – рисуване с вино, кръщава го Art & Wine - Belogradchik . Това занимание, станало истински хит през последните години, съчетава..
Рекорден брой "Живи човешки съкровища" са вписани в националния регистър за миналата година. България е част от програмата на ЮНЕСКО "Живи човешки съкровища" от 2008-а година и до сега в националната система са вписани 44 елемента. Номинации се правят на всеки две години и се вписват до пет носителя на нематериалното културно наследство, но..