Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По слушателски сигнал

Над 1000 души са сменили документите си за седмица във Видин

Автор:
2
Снимка: Радио ВИДИН

За опашки и струпване на хора пред отдел "Паспортна служба" на Областна дирекция на МВР Видин сигнализираха през миналата седмица слушатели на Радио ВИДИН. Наш репортер провери на място каква е ситуацията. На 14 май, около 14 часа следобед, пред Дирекцията имаше около 15 човека, които чакаха за различни услуги, предоставяни от паспортна служба. Повечето от тях споделиха, че чакат от около половин до един час:

"Близо половин час, чакам за смяна на книжка... От един час чакам за смяна на лична карта... Аз съм също от час и нещо - едно гише работи, защо на другите места, в другите градове работят по две гишета - получаване и правене, а тук и вчера беше така, и днес е така... Ако са две гишета, хората които са за получаване - аз съм за получаване, господина е за получаване - най-вероятно бързо ще вървят на две опашки... Работеха две гишета, просто става бавно, безкрайно недостатъчно са две гишета, защото и подаваш документи и взимаш на едно и също място... Да има поне едно гише за получаване на паспортите, тези които само получават, защото не се губи време".



В паспортна служба от 4 гишета работят само две показа нашата проверка. Според говорителя на полицията Лора Стефанова от началото на миналата седмица наистина се забелязва увеличение в броя на гражданите, дошли да подменят личните си документи в паспортната служба и се образуват опашки пред гишетата. Обслужването продължава да става при спазване на всички мерки, като хората се редят на стълбищната площадка пред сградата, опитвайки се да спазват отстояние. По думите ѝ се очаква с разпореждане на директора на ОДМВР Видин от понеделник, служителките, които обслужват гишета на паспортните служби в Районните управления във Кула и Белоградчик да бъдат пренасочени към областния град, с оглед намаляване на опашките и по-ритмично обслужване на гражданите. 


Тази сутрин отново се потърсихме пресцентъра на ОДМВР Видин, откъдето предоставиха за Радио ВИДИН актуална информация към тази сутрин, според която:

"Повече от 1000 граждани са обслужени в делничните дни на миналата седмица на гишета на паспортните служби в региона. 570 души са подали заявления за издаване на нови лични документи, а на 495 души служителите са връчили нови лични документи. Поредицата от почивни дни около Великден и изтичането на гратисния период на валидността на лични карти са довели до образуване на опашки пред гишетата на паспортната служба във Видин. За ритмичното обслужване на гражданите е създадена допълнителна организация, по разпореждане на директора на полицията още две служителки (от районните управления в Кула и Белоградчик) са включени в процеса на административно обслужване на гражданите. И четирите гишета във видинската паспортна служба работят от днес. Работното им време е от 8:30 до 17:30 без прекъсване." 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Да помечтаем с "10 чужди мечти"

В литературата сравнително често човек може да попадне на книга, която да го накара да се замисли за собствените си желания, страхове и надежди. Далеч по-рядко събитие обаче е да попаднеш на книга, която да те накара да се замислиш за чуждите мечти, за чуждите копнежи и поводи за безсъние. Свикнали сме да се взираме в собствените си..

публикувано на 09.05.25 в 16:55

Никога не е късно да откриеш таланта си

В "Професия хоби" ни е тръгнало на художници напоследък! И ако в предишната ни история гостенката рисуваше още от дете, с молив в ръка откакто се помни, то днешната ни героиня открива магията на рисуването по-късно в живота . Но това по никакъв начин не прави таланта ѝ по-малко впечатляващ. Напротив - личи си, че когато човек твори със сърце,..

публикувано на 09.05.25 в 16:30

Ден на самоуправлението и Деня на Европа отбеляза езиковата гимназия във Видин

9 май освен ден на Европа е и Ден на ученическото самоуправление. На този ден учениците влизат в ролята на своите учители и директори на училищата, организирани от Ученическите съвети. Основната цел на тази инициатива е учениците да почувстват задълженията на своите учители и на ръководството на учебното заведение в реални условия, атмосферата..

публикувано на 09.05.25 в 16:20

Видински ученици направиха филм за Културен център "Жул Паскин"

Днес беше представен филм за това как старата синагога във Видин се превърна в Културен център „Жул Паскин“ - модерно място за изкуство, култура и туризъм. Лентата е създадена от ученици от 10-и и 11-и клас на ПГ „Проф. д-р Асен Златаров“. На представянето на филма присъстваха и ученици от ГПЧЕ "Йордан Радичков". Екранната творба е по пилотна..

публикувано на 09.05.25 в 16:05

За мисията на младите доброволци от най-голямата хуманитарна организация

Доброволчеството е отговорност, казва Радостина Йорданова от Младежкия червен кръст във Видин . Повод за разговора ни е Международният ден на Червения кръст и Червения полумесец , който отбелязваме на 8 май. Това е ден, в който се отдава признание на милионите доброволци и служители на хуманитарното движение, които ежедневно помагат на хора в..

публикувано на 09.05.25 в 14:44

Приказни герои оживяват в село Неговановци

Светът на приказките и приказните герои ще се материализира във видинското село Неговановци. Приказен карнавал ще се проведе там утре, 10 май. Събитието е традиционно и се радва на популярност сред малките жители и гости на населеното място, каза секретарят на Народно читалище "Светлина 1928" Мариана Димитрова : "Подготвили сме много..

публикувано на 09.05.25 в 13:00

92 млн. лева е бюджетът на Община Видин за 2025 г.

Бюджетът на Община Видин за 2025 година бе приет от Общинския съвет. Предложеният проект бе определен като балансиран и без много дебати бе подложен на гласуване и утвърден. Общият му размер е  малко над 92 332 000 лева, в това число е и преходен остатък от 12 840 000 лева. 59 млн. лева са планираните приходи за делегирани от държавата дейности,..

публикувано на 08.05.25 в 16:51