Андрей Колев от Монтана получи почетното отличие "Национална диплома" на Министерство на образованието и науката".
Ученикът на Финансово-стопанската професионална гимназия "Васил Левски"- Монтана е първият от професионалната гимназия - носител на отличието, както и единственият в област Монтана, отличен с националната диплома.
Ето какво сподели той, след като началникът на РУО Монтана Трайка Трайкова му връчи наградата:
"Аз приемам отличието като награда и резултат от вложеното старание, но най-вече като плод на желанието ми за успех. Това е гордост за мен, защото знам как е постигнато. Всички усилия си заслужаваха и този успех за мен е безценен. Най-важното е желанието, защото когато искрено желаем нещо, определено можем да го постигнем... ходил съм на онлайн състезание по счетоводство, по финанси и на още много такива... Успявам със знанията, дадени от учителите и с моето желание се получава успехът... Най-искрено благодаря на всички мои класни ръководители, които винаги са ме подкрепяли. Това са г-жа Мариета Димитрова, г-жа Анжелика Милева, г-жа Елена Иванова, г-жа Ирена Пламенова... Благодаря на целия екип на 2-ро СУ "Никола Вапцаров" и на колектива на Финансово-стопанската професионална гимназия "Васил Левски" - Монтана... Аз кандидатствах в УНСС специалност "Маркетинг" и в момента съм първа година студент..."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Продължаваме пътуването в импресионизма с още от симфоничните произведения на Клод Дебюси – части от " Образи" . Както казва френският писател Анатол Франс: "Ние направихме не малко за развитието на изкуството и изучаването на природата, и доколкото беше по силите ни, се доближихме до истината. Бяхме честни и искрени поети. Струва ми се, имахме..
Съвсем наскоро у чениците от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се върнаха от Швеция, където проведоха триседмичната си практика. 17 ученици и трима учители бяха настанени в град Малмьо. Всички ученици са в специалност " Компютърна техника и технологии". Симеон Герасимов е ученик в 10 В клас, споделя за своите впечатления в северната..
Родители от Грамада обявиха за "Учител на годината" Красимир Петков. Той преподава в СУ "Христо Ботев", целодневна организация на учебния ден и провежда занималня в сборна група деца от 1 до 4 клас: "Директорката пусна анонимна анкета и родителите избраха точно мен. Може би, защото съм от Грамада и съм местен. Вече четвърта година..
Родителството винаги е предизвикателство, но когато радостта дойде в троен размер, животът се променя още по-драстично. За да разберем дали това е така, ще надникнем в живота на едно семейство от Северозапада, в което всичко се случва тройно - от усмивките до трудностите. Борислава Циброва от Козлодуй е млада майка на три..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни“. Фестивалът ще продължи до 26 юли. Тази година локациите са различни "Баба Вида", Библиопощата, Културен център "Жул Паскин" и жп гарата. В парк "Владикина бахча" а ктрисата Ирина Флорова ще..
С модерна визия е пространството пред търговския център във Видин. Обновяването на зелената площ в градинката започна преди година, а н аскоро бе подменен тротоарът, боядисана оградата, на мястото на старите дървета бяха засадени 17 мини дръвчета- декоративни кълбовидни шестили. Промените предизвикаха много отзиви - и положителни, и..
Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра. Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..