Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Карате Джу-Джицу Клуб"-Берковица започна тренировки

Снимка: фейсбук Карате Джу-Джицу Клуб Берковица

Карате Джу-Джицу Клуб Берковица започна новата учебно-тренировъчна година. Тренировките се провеждат в бившата детска градина в квартал Изгрев. Освен умения и знания в областта на бойните изкуства, децата се учат на това и как да побеждават себе си, също и как всеки ден да надграждат своите качества. Повече за клуба разказва треньорът и ръководител Пламен Първанов.

"Средно 15-тина деца са от 6 до 13 години. Ние сме Централ полис карате Джу-Джицу, така ни е името... Берковица е малък град и има съдбата на всички малки градове, повечето деца и млади хора ги няма в Берковица, въпреки всичко се намират деца. Каратето в Берковица от 94 година съществува. Аз тогава съм започнал да тренирам... Помага общината, каквото мога правя от себе си. Общината помага със спортна субсидия..."


Медалите от състезанията не са цел, те са резултат от тренировките, допълва Пламен Първанов.

"Тренировките са 2 или 3 пъти в седмицата, в зависимост от целите, които имаме. Ако предстои състезание, увеличаваме, ако не 2 пъти седмично, защото не ми е възможно повече... По 2 часа са тренировките, 18 ч. започваме до към 20 ч... Имаме спортен календар, но той малко ще бъде коригиран и ще варира в зависимост от ситуацията в България с коронавируса. Сега на 23 октомври  във Вършец ще има състезание, по карате ще бъде само...Преди бях сам треньор, сега ми помага Илиян Иванов, също е Първи дан сенпай. Да аз съм Първи дан също, аз тренирам от много отдавна..."




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Впечатляваща археологическа находка в центъра на Враца

Врачанските археолози се натъкнаха на впечатляваща находка - градеж, характерен за престижните тракийски домове. Според директора на Регионалния исторически музей във Враца Георги Ганецовски той е първият по рода си на територията на Северозападна България. Екипът му попаднал на градежа при спасителни археологически проучвания в границите на..

публикувано на 16.07.25 в 15:07

Каква е перспективата за реализация на младите хора

Ден след като отбелязахме Световния ден на младежките умения , ще потърсим отговор на въпросите как младите виждат бъдещето си у нас.   Наскоро Агенцията за маркетингови проучвания JTN и Bulgaria Wants You обяви резултатите от съвместното си национално представително изследване "Живот и работа в България“ , реализирано през юни 2025г...

публикувано на 16.07.25 в 11:57

Време е за ремонти, къде да изхвърлим строителните отпадъци

Лятото обикновено е времето за ремонтите в дома, но как да се освободим от строителните отпадъци и ненужните стари мебели? За това има установен ред.  За строителните отпадъци е необходимо да се наеме контейнер или пък, ако са малко количество, за целта могат да се ползват контейнерите за едрогабаритни отпадъци, които са поставени в жилищните..

публикувано на 15.07.25 в 17:35

Д-р Тодор Тодоров, КОЦ Враца: Ранното диагностициране е решаващо за лечението рака на гърдата

Ракът на гърдата е най-честото онкологично заболяване при жените. Според статистиката, засяга всяка осма жена, което го прави социално значимо и е необходимо вниманието всички институции. Това обясни д-р Тодор Тодоров, ординатор в хирургичното отделение на Комплексен онкологичен център /КОЦ/ Враца. Той обърна внимание и на подмладяването на..

публикувано на 15.07.25 в 17:31
Валентина Васильонова

Валентина Васильонова, КНСБ: Работещите в агенциите към министерството на земеделието заслужават достойно заплащане

Споразумение за увеличение на заплатите от 1 юли подписаха синдикатите към земеделието с ресорния министър Георги Тахов. Документът спря насрочения за днес протест, каза в "Земята, която ни храни" Валентина Васильонова , председател на Федерацията на независимите синдикати в земеделието към КНСБ. По думите й това е първата и много важна стъпка за..

публикувано на 15.07.25 в 17:19
Проф. Радостина Александрова

Проф. Радостина Александрова: Хората се страхуват от ваксините, когато нямат информация за тях

154 млн. детски живота са спасени през последните 50 години с помощта на ваксини, което прави по 6 деца на минута. Напоследък обаче институциите алармират за спад на ваксинацията срещу някои сериозни заболявания, каза в "Направление здраве" вирусологът от БАН проф. Радостина Александрова.  По думите ѝ принос за това имат пандемията от COVID-19 и..

публикувано на 15.07.25 в 16:28

Видински преподавател с награда за доклад в Национален форум

Научният доклад на тема изкуствен интелект на видинския преподавател по професионална подготовка в ПГ по туризъм „Михалаки Георгиев“ - Видин Цецка Александрова се класира сред първите 6 от общо 31 участници на Х Национален форум на младите педагогически специалисти 2024-2025 година, провел се в Арбанаси.  На форума участниците..

публикувано на 15.07.25 в 16:00