Световният пробег на мира в началото на юли ще премине през Видин. Международната щафета символизира стремежа на човечеството към по-мирен свят. През местата, които прекосяват, участниците носят горящ факел. Световният пробег за мир е основан през 1987 година от индийския философ, поет и музикант Шри Чинмой, разказва видинчанинът Петър Михайлов, който е сред организаторите от българска страна:
"Пробегът има идеята да обедини народите и да приобщи тази идея към всеки едни участник. Факелът, който се носи, е символ именно на този стремеж на хората да живеят в мир и разбирателство. Този факел тази година тръгва от Португалия. Минава по поречието на река Дунав."
В България факелът ще е на 2-ри юли. Участниците в щафетата ще бъдат посрещнати на границата в Брегово в 16 ч., а във Видин ще са малко преди 18 часа:
"В района на града ще тръгнем от гимназията (СУ "Цар Симеон Велики"), бягайки с местни клубове, с деца. Ще пробягаме разстоянието през града до БиблиоПоща-та. Там ще се проведе церемония. Ще обявим Видин за град на мира. Всеки може да подържи факела, да поднесе своето вътрешно пожелание за мир. Мирът е това, което ние носим в сърцата си-любов, радост, щастие."
Световният пробег на мира преминава през над 130 държави. България се включва в инициативата от 2000-та година. Освен Видин, маршрутът тази година включва Белоградчик, Козлодуй, Плевен, Велико Търново, Свищов, Русе и Силистра.
Пандемията от COVID-19 оказа дълбоко въздействие върху всички аспекти на живота, но тя повлия включително и върху начина, по който се обличаме. Тази внезапна промяна в ежедневието, преминаването към работа от вкъщи и ограниченията върху социалния живот доведоха до коренна трансформация в модните тенденции. Какво се случи? Комфортът се превърна..
На 7 април отбелязваме Световния ден на здравето. На тази дата през 1948 година е приет уставът на Световната здравна организация. Денят е професионален празник на работещите в областта на хуманната медицина. Във Видин ученици от Основно училище "Любен Каравелов" поздравиха медиците в Многопрофилната болница за активно лечение „Света Петка“...
Видинчани и гостите на града ще имат възможност на 10 април, четвъртък, да се посмеят, тъй като в града ще дойде комедиантът Емо Йоцов от Стендъп Комеди Клуб София , роден и израснал във Видин. Емо е комедиант на годината за 2024 година. Той не обича захаросаните истории. Не обича и преструвките. В стендъп комедията му няма място..
Всички ние използваме "социалните мрежи". Самото наименование означава споделяне и затова най-добрата практика в социалните медии е да се създаде продукт, който си заслужава да бъде споделен. Съдържанието може да бъде в различни формати - текст, снимки, видео. Ако то съдържа ценна информация и достигне до голяма целева аудитория, тогава хората..
Днес си ще си припомним живота и делото на Димитър Шонев - една личност, оставила бележита следа в музикалното общество на Враца от миналия век. Той е роден на 13 февруари 1922 година в града под Околчица. Неговият музикален талант се е забелязвал още като е бил юноша, около 10-12 годишен, ни разказва Велик Клюнков , уредник отдел "Най-нова..
Петата неделя на Великия и спасителен пост , която отбелязваме днес, е посветена от Църквата Христова на преподобната Мария Египетска . "Защото и Син Човечески не дойде, за да Му служат, но да послужи и даде душата Си откуп за мнозина." /Марк.10:45/ Миналата Неделя чрез примера на св. Йоан Лествичник Православната..
Грейс Бернард е 28-годишна красива, привидно съвсем нормална жена, но с необикновена история. Работата е там, че тя има зад гърба си вече шест убийства – някои брутални, други – не чак толкова, но в момента по ирония на съдбата лежи в затвора заради убийство, което не е извършила. Не го беше замислила така, но… Не се заблуждавайте! Грейс не е..