Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Освободиха ръководството на РЗИ Враца

Снимка: РЗИ Враца

Досегашният директор на Регионалната здравна инспекция във Враца д-р Орлин Димитров е освободен със заповед, подписана от министър Сербезова. Мотивите в заповедта са същите, с които преди време беше сменена предшественичката му д-р Кети Ценова – по решение на работодателя, което лишават уволнения от възможността да обжалва заповедта пред съда.

Решението за смяната на д-р Димитров е неочаквано на фона на добрите резултати, постигнати в процеса на имунизацията на населението срещу ковид и усилията хвърлени от него и екипа му по време на пандемията през последните месеци.

Към този час липсва информация, кой ще заеме поста на д-р Димитров, но със сигурност това няма да е заместничката му д-р Ирена Видинова, тъй като нейният договор също е бил прекратен от здравно министерство.


По публикацията работи: Виктория Топалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Общинският съвет в Криводол прие бюджет от над 15 млн. лв. за 2025 г.

Мнозинството в общинския съвет на Криводол одобри бюджета за 2025 година. Над 15 милиона лева ще бъде финансовата рамка, като 2/3 от нея или малко над 10 милиона лева ще постъпят от държавата, а местните приходи са за 5 400 000 лева.   В капиталовата програма на общината е планирано купуването на две машини - специализирана техника за..

публикувано на 07.05.25 в 09:34

Поредица от културни събития организират през лятото в Кула

Уникалната природа и историческите забележителности ще привличат повече туристи в Кула.   През лятото в общината се предлага и широк спектър от културни събития.   През август ще се проведе  108-ото издание на Кулския панаир. В програмата е включена компилация от събития. По време на панаира ще се проведе фестивалът на изкуствата..

публикувано на 07.05.25 в 08:45

Обновяват кухнята на социалния патронаж в Мизия

Община Мизия ще получи финансови средства за реализирането на проект „Оборудване и обзавеждане на кухня-майка на Домашен социален патронаж в град Мизия". Разработката е на обща стойност 44 991,40 лева, от които 35 993,12 лв. са осигурени от Фонд „Социална закрила" по Целева програма „Подобряване на материалната база на Домашен социален патронаж", а 8..

публикувано на 07.05.25 в 08:10

Пороен дъжд отново причини щети в села от община Бойчиновци

Продължава отстраняването на щетите, причинени от поройните дъждове снощи в три села от община Бойчиновци, където има наводнени приземни етажи. Проливният дъжд о тново наводни къщи и дворове в Лехчево, след като на 26 април пострадаха над 50 семейства. 7-8 къщи са с наводнени приземни етажи. Отводняваме с пожарната, съобщи кметът Александър..

публикувано на 07.05.25 в 07:50

Проливен дъжд с градушка удари Кула

Проливен дъжд, придружен с градушка и силен вятър удари този следобед град Кула .  Бурята пречупи няколко дървета, наводнени са дворове  има и щети по електро-преносната мрежа.  Няма пострадали хора.

публикувано на 06.05.25 в 16:45

В Кула отбелязаха тържествено 6 май - Гергьовден

В Кула отбелязаха тържествено Деня на храбростта  и празника на Българската армия.  Божествена света литургия  бе отслужена в  храма "Св. апостоли Петър и Павел" : „Литургията е да прославим Бога и днешния светец свети великомъченик Георги Победоносец, който е пример за достойно изповядване на вярата, пример за духовна храброст и пример на..

публикувано на 06.05.25 в 14:51

Лехчево и Кобиляк се възстановяват от наводнението на 26 април

Наводнените от пороя къщи в бойчиновските села Лехчево и Кобиляк се възстановяват. Хората все още изпитват страх да не се повтори бедствието от 26 април. Тогава в съботната вечер над двете села се изляха 108 литра на квадратен метър дъжд, което наводни над 50 къщи в населените места. В Лехчево пожарникари евакуираха с лодка две възрастни жени...

публикувано на 06.05.25 в 14:30