Наближава кампанията за намаления "Черен петък", като акцията е обявена да се проведе през последната седмица на ноември. По-ниски цени на стоките след това ще бъдат обявени за Коледа и Нова година. Новото сега е, че търговците вече по-трудно ще прилагат стария трик "намаление в намалението". Причината е, че от средата на тази година действа разпоредба, която казва, че при всяка следваща кампания за намаление отстъпката се изчислява от цената преди първото намаление, съобщиха от страницата в социалната мрежа "Ние, потребителите".
Съвети за какво да внимаваме даде Габриела Руменова, която в продължение на 15 години беше пиар на Комисията за защита на потребителите, а сега е един от основателите на страницата "Ние, потребителите":
"Основно да знаят, че търговците при тези кампании ще се опитат да ги примамят с високия процент отстъпки и може би тук е моментът да кажем, че една нова разпоредба в законодателството цели да ги предпази от подобни рискове. Тя гласи следното, че при прогресивно намаляване на цената, предишната цена е тази, която е била прилагана преди първото намаление. Преди беше така, че ако се обяви второ намаление, както понякога, знаете, че след Черния петък веднага следва коледно, новогодишно - търговецът прави отстъпка от последната прилагана цена, която е била намалената и така изкуствено сформира единия процент - примерно първият път е било 20%, вторият път- 10, пише 30% на намаление, обаче, ако изчислим от първоначалната цена 30% всъщност се появява една крайна цена, която е различна от тази, която би трябвало да бъде, за да може да е коректно изчислена... Потребителите трябва да бъдат зорки и да следят как се движат цените, за да не бъдат подвеждани. Има и някои други трикове, които търговците прилагат при такива акции. Обикновено пускат лимитирани серии. Използват тези акции, за да могат да уверят хората, че са пуснали определени стоки, които не могат да бъдат намерени на пазара, които са по-интересни като вид и са с по-различни характеристики от обикновено. Хората понякога проявяват интерес към тях, защото има се предлага уж нещо различно, а пък търговецът по-скоро се освобождава от залежали стоки или такива, които иска да изчисти от складовете си, само защото ги е ребрандирал по някакъв начин и успява по-успешно да ги маркетира."
За какво още да внимавате чуйте в звуковия файл.
Агенцията по заетостта продължава с приема на заявки по инициативата "Възможности за повишаване на професионалната компетентност на заети и незаети лица на територията на община Видин". Днес бяха представени програмите по 3 проекта в тази сфера. Инициативата „Започвам работа - Компонент 3 „Заетост“ е насочена към неактивни и безработни лица,..
Община Видин е предвидила в новия общински бюджет средства за възстановяване и реконструкция на училищния двор и спортните салони на бившето училище "Христо Ботев" във видинския квартал "Строител". Идеята е да се разкрият още места, където видинчани ще могат да спортуват, каза заместник-кметът по финансово-стопанска дейност, бюджет и икономическо..
Защо част от учениците, завършили основно образование, не успяват след осми клас? Например, в област Враца през 2023 година има 918 дванадесетокласници, а когато този випуск е завършвал седми клас през 2018 година учениците са били 1943-ма. Този и други въпроси, свързани с явно и скрито отпадане от училище, поставя и търси отговори проучване на..
В Професионална гимназия "Васил Левски" в Мездра ще бъде разкрита първата в Северозападна България паралелка по програмиране на изкуствен интелект . Това се случи с подкрепата на Комисията по заетост на Областния съвет за развитие в област Враца, областния управител Николай Николов и началника на Регионално управление по образованието Лорета..
Не всеки пациент може да бъде протезиран чрез импланти , каза в "Час при зъболекаря" лекарят по дентална медицина д-р Олга Папушева . По думите ѝ, преценката се прави след съответната консултация. "Импланите са вид възстановяване на един или няколко зъба с идеята да се възстанови дъвкателната функция и естетиката в устата. Вече зависи колко..
Днес ще си говорим за самотата. Но по-скоро ще си поговорим за нея, като я погледнем от хубавата страна, защото самотата оставя пространство за самоопознаване. Знаете, когато сме сами, имаме повече шанс да се обърнем към вътрешния си свят без външни влияния. Това е моментът, в който можем да разберем кои сме, какво обичаме, какви са..
ТикТок и други социални медии са въздействащи върху младежите, които често търсят популярност и начин да се харесат на своите връстници. Почти ежедневно в такъв тип платформи добиват популярност екстремни предизвикателства, които насърчават опасно поведение сред младите хора. Такова предизвикателство, нашумяло в последно време, е прекомерната..