Воден от новия си треньор Николай Христозов ОФК”Локомотив” Мездра изигра първата си контрола срещу четвъртодивизионния „Септември” Гложене, като „железничарите” играха силно. В 17-та мин. Деян Христов изведе хитро зад защитата Кристиян Йотов, който излъга вратаря и вкара за 1:0. В 25-та мин. Деян Христов с удар от движение направи резултата 2:0 след асистенция на Ваньо Иванов. Набързо още в 29-та мин. отново Йотов получи пас от дълбочина и технично прехвърли Върганов за 3:0.
През второто полувреме Христозов направи много смени, но картината на терена не се промени. В 48-та мин. Пламен Спасов стреля с глава на сантиметри от гредата.След като на няколко пъти Иван Аспарухов не успя да отбележи, в 78-та мин. той нахлу по фланга и пусна успореден пас към Генади Петров, който реализира за 4:0.
В 85-та мин. Валентин Валентинов от гостите успа да отбележи почетното попадение за крайното 4:1.
Христозов използва в срещата следните си футболисти: Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев /к/, Ивайло Тодоров, Йоан Цанев, Светослав Валериев, Михаил Бешев, Иван Аспарухов, Иван Кирилов, Кристиян Йотов, Деян Христов /Христо Георгиев, Генади Петров, Васил Сапунджиев, Деян Иванов, Пламен Венелинов, Никола Маринов, Милен Илиев, Пламен Спасов/
Юношите на "Видабаскет" до 18 години победиха тимът на "Левски" в София. Видинчани демонстрираха типичния си борбен дух и отказаха да се предадат, въпреки че падаха с 10 точки след средата на четвъртата част. Последните минути бяха шеметни за "Видабаскет" и след великолепни отигравания в нападения и защита "Левски" бе поставен на колене насред "Герена"..
Футболистите на "Монтана" ще изиграят днес втората си контролна среща от лагера в Турция. От 15.00 часа в Сиде момчетата на треньора Танчо Калпаков излизат срещу аматьорския "Брюл" от Швейцария. На 6 февруари е последната проверка в Алания. От 15.00 часа съперник ще е "Атирау", който заема седмото място във Висшата лига на Казахстан. В първия си спаринг..
Отборът на видинския Волейболен клуб "Бдин-Вида" се класира за следващия етап от Държавното първенство за девойки под 20 години. На турнира от предварителната група "Е" в зала "Никола Петров" в Горна Оряховица видинските момичета записаха категорични победи над "Ботев" Враца (3:1 гейма) и "Спартак" Плевен (3:0 гейма) и си заслужиха мястото сред..
Васил Антонов от видинския клуб "Радуканови" спечели златния медал в бягането на 200 метра от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, който се провежда в столичната зала “Фестивална”. Видинският талант записа резултат 22.50 секунди. Преди седмица 16-годишният Антонов стана шампион на 400 метра, но на националния шампионат..
В оспорвана среща "Видабаскет" загуби от "Балкан А" Ботевград и отпадна на 1/8-финалната фаза от турнира за Купата на Българската баскетболна лига. Срещата в Дупница завърши с резултат 90:82т. (23:20; 22:14; 20:20; 25:28) в полза на ботевградчани. Слаба втора четвърт за "Видабаскет" доведе до преднина от 11 точки на полувремето за "Балкан А". И макар..
Контролната среща между "Локомотив" Мездра и "Бдин" Видин завърши при резултат 1:0 (0:0). Домакините повече владееха инициативата, но битката преобладаваше. Критични моменти имаше и пред двете врати. В 44 мин. Валдемар Асенов преодоля вратаря на видинчани, но пропусна. Ветеранът Николай Ганчев изведе в отлична позиция Ивайло Дудушки и вратаря на..
Врачанка спечели златото на троен скок по време на Националния шампионат за юноши и девойки под 18 години. В надпреварата, която се състоя в зала „Фестивална", се пуснаха над 700 участници от цялата страна. Анжелина Петкова, която е дъщеря на европейския шампион от Хелзинки 1994 г. Ивайло Младенов, записа в събота на троен скок най-силното постижение..