Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Хлябът - вкусен, но ...замразен

За никого не е тайна вече, че производителите на хляб масово предпочитат фуражното зърно, защото е по-евтино. Замразени питки, внос от Полша или Китай, се предлагат в някои от големите хранителни вериги ..."прясно изпечени". Проблемът при тях е, че когато са топли, са много вкусни, но изстинат ли, се ронят на трохи.
 
Мнението на видинчани за това, доволни ли са от качеството на хляба, събра Таня Николова. Оказва се, че хората негодуват заради лошото качество и определено не знаят, че консумират и замразен преди това хляб.
 
Качествено ли е брашното, от което се прави насъщния и кои са факторите, от които зависи вкусът на хляба, който слагаме на трапезата всеки ден? Тези въпроси зададохме на един от големите хлебопроизводители в Монтана Костадин Георгиев. Според него днешният потребител вече е свикнал да консумира само топъл хляб. Малко позастоял в кварталните бакалии, хлябът се превръща в непродаваема стока.
 
"Нов скок в цената на хляба се очаква с поскъпването на горивата, но кога и с колко не се знае още"- казва Костадин Георгиев.
 
В психологията на българина си е заложено, че хлябът е най-важната част от храната. Защото човек работи, за да изкара за хляба. Да, но какъв хляб ядем? Всъщност производителите знаят как да постъпят, защото и най-бедният сяда край масата всеки ден и там винаги трябва да има хляб, от който никой не е по-голям, дори качеството и цената му.
По публикацията работи: Екип на "Посоките на делника"


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Тома Ушев: Крайнолявата заплаха се олицетворява от самото статукво

Отличава ли се сегашната надпревара за новата изпълнителна и законодателна власт от миналите предизборните кампании? Какъв е залогът пред играчите на политическата сцена?  Малко повече от две седмици след началото на обратното броене до 27 октомври основните теми, послания и приоритети пред кандидатите за новия парламент дискутираме с  Тома Ушев ,..

публикувано на 17.10.24 в 10:00

Разчитат ли родните компании на по-възрастни служители?

Хората на възраст от 60 до 69 години могат да спасят трудовия пазар на Европейския съюз в условията на задълбочаващата се демографска криза. При развитието на успешни политики за отложено пенсиониране техният дял в общата работна сила може да се увеличи от 9% през 2023 г. до 14,2% през 2040 г. По този начин компаниите в ЕС имат шанс да..

публикувано на 16.10.24 в 10:45

Институциите декларират готовност за изборите на 27 октомври

Подготовката на парламентарните избори на 27 октомври навлиза във финалната си фаза. Ще успеят ли институциите да върнат доверието в изборния процес? Може ли МВР да гарантира честността на вота и да ограничи купуването на гласове? Подготвени ли са секционните избирателни комисии? Могат ли машините да манипулират изборните резултати? Отговорите..

публикувано на 15.10.24 в 13:59

Политическа стабилност искат българските общини

На 12 октомври отбелязахме Деня на българската община и на местното самоуправления. Как се справят общините и какви са проблеми и предизвикателствата, пред които са изправени в сегашната политическа нестабилност, отговорите потърсихме от кметове на общини от Северозапада.  Трудно се работи с политическа нестабилност, когато иман..

публикувано на 14.10.24 в 14:45

Село Винарово съхранява традициите и вярата в младите

Село Винарово ни посреща в хладното есенно утро, което след появата на слънчеви лъчи става все по-топло и приятно. Все още дърветата са със зелената си премяна, която тук-там се обагря в жълто.  Къщите се редят от двете страни на пътя красиви, горди и напети. Жителите на селото се славят със своето трудолюбие и спестовност. Пътували и..

публикувано на 11.10.24 в 12:00
Михаил Митев

Михаил Митев: На практика нищо не можем, а на теория много знаем

Приблизително половината от българските младежи се притесняват от финансови проблеми в бъдеще, а една четвърт - от неуспехи в кариерата.  Младежите са оптимисти, докато не се сблъскат с реалността при влизането на трудовия пазар, отчита проучване на "Тренд".  Произвеждаме ли тревожно поколение, притесняващо се за бъдещето си?  Дава ли..

публикувано на 10.10.24 в 10:00

Има ли място изкуственият интелект в училище

Изкуственият интелект променя пазара на труда, сочи анализ на Икономическия и социален съвет.  Препоръката е да се инвестира в обучение, но готово ли е образованието за това? Говорим с преподаватели по информатика в Профилираната природо-математическа гимназия "Екзарх Антим I" във Видин. Попитахме какво мислят и учениците. Държавата трябва..

публикувано на 09.10.24 в 15:54