Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Среща на випуска - едно вълнуващо изживяване

Снимка: Личен архив на Красимир Каменов

Срещите на випуска са вълнуващи. Да видиш своите съученици след 10, 20, 30 и повече години е изживяване - променени, с различни житейски пътища и съдби. Какво е преживяването и емоцията от такива срещи, това е темата в "Посоките на делника".

Илона Иванова и Росен Ракаджиев наскоро организираха една такава среща във Видин по повод 25 години от завършването на средното образование на техният клас. Според Илона благодарение на социалните мрежи тези срещи се осъществяват лесно:


"...Не успяхме да се съберем всички, но срещата премина интересно... Надявам се да правим тези срещи по-често... Ние бяхме много задружен клас... Присъства и нашият класен Владимир Маринов - Нацин..."


Класният ръководител Веселин Маринов- Нацин, е трогнат от уважението към него:


"Радвам се, че не са ме забравили... 99% от този випуск са успешно реализирани хора. Радвам се, че доста от тях се занимават с това, което са учили - рисуването... Лично аз съм канен много пъти от моите съученици от Плевен. Аз съм от там, но все не намирам време за такава среща... Такива срещи са хубави. Не е важно яденето и пиенето, а контактите..."


Валентина Вълчева на скоро също е имала среща на випуска след 25 години и е написала интересен разказ за това събитие. Той е озаглавен "Другарска среща + 25 години".


"За да напиша разказа бях провокирана от предишната среща на випуска... Много са интересни тези срещи. Този път бяхме поканили и преподаватели... На такива срещи човек не трябва да ходи с нагласата да се мери с останалите кой какво е постигнал, защото просто трябва да я пропусне..."- коментира срещата Валентина Вълчева. Тук можете да прочетете разказа ѝ.


Енея Георгиева от Монтана завършва тази година средното си образование и поема по нов път. Вълнува ли се и какво очаква от живота и как си представя една такава среща след 20 години:


"Казват ни, че тези години ученическите били най- хубави, но аз смятам, че и тези след това са предизвикателство. Приета съм да уча и се надявам да се справя и да се реализирам... Днешните класове не са толкова сплотени. Има и приятели, но не са задружни като едно време... Би ми било любопитно да се срещнем след 20 години, да видим дали сме реализирали мечтите си, които витаеха в главите ни по коридорите на училището..."


Видинчани смятат, че тези срещи са много интересни, но по старото поколение е по-активно в организирането и участието на подобни събития.


Всичко по темата можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Община Кула чака финансиране на проекти за над 3 милиона лева

Казват, че България започва и свършва от град Кула и донякъде са прави. В близост е най-западната точка на страната, призната официално от Националния статистически институт, а на 13 км е границата със Сърбия и граничният контролно-пропускателен пункт "Връшка чука". В миналото оттук е минавал римският път от Бонония (днешния Видин) за Сингидунум..

публикувано на 14.06.24 в 13:46

Младежи ще научат повече за застрашените видове във "Врачански Балкан"

Младежи от три средни училища в Монтана, Вършец и Зверино ще получат нови знания и умения в областта на екологията и опазването на застрашените видове, обитаващи Природен парк "Врачански Балкан". Това ще се случи по проекта на фондация "Екообщност" "Младежка регионална инициатива за активизъм за природата". Младите хора ще подобрят уменията си за..

публикувано на 13.06.24 в 16:08

Готови ли са завършващите за живота след училище?

Висшето образование е често разглеждано като ключов елемент за успех в съвременния свят. От една страна, университетските дипломи са символ на знание и квалификация, които могат да отворят врати към много професионални възможност. От друга страна, в епоха на бързо развиващи се технологии и нови форми на работа, все повече хора се питат дали..

публикувано на 13.06.24 в 12:06
Професор Лилия Илиева с копието на ръкописа на

Проф. Лилия Илиева: Ръкописът на Петър Богдан остава завинаги в българската култура

Сертифицирано копие на ръкописа на Петър Богдан "За древността на бащината земя и българските дела" е изложено  в Националния археологически музей, където ще остане до 22 септември. Всеки, който желае, има възможност да види този ценен ръкописен труд.  Проф. Лилия Илиева е откривател на ръкописа,  който променя българската..

публикувано на 12.06.24 в 11:35
Светлин Тачев

Светлин Тачев: Политическата криза е на предела си, щетите са за демократичния процес у нас

"Рекордно ниска избирателна активност, нов антирекорд . Отливът на гласоподаватели показва умората и изхабяването, което влияе върху качеството на демокрацията в България. Липсата на голяма политическа алтернатива и търсене на алтернатива в малки политически формации, е друго характерно за тези избори. "Величие" се оказа изненадата на изборите. Но..

публикувано на 11.06.24 в 14:31

Ден след вота- равносметката в Северозапада

Поредните избори отминаха, а кои са победителите, кои са победените и задават ли се нови избори ще стане ясно в следващите дни. Изборите са темата и в "Посоките на делника".   Победата на парламентарни избори се изразява в 50 процента плюс. При всички положения ще има коалиционно правителство.  На две формации няма да им стигнат 121..

публикувано на 10.06.24 в 11:00

Младите се връщат в село Стубел

Отново сме в Стубел - в миналото голямо и достолепно село, с жители до 3800, днес населението се е стопило до 540 души.  Общо 35 км пък е уличната мрежа, която вече и трудно поддържане. Много къщи са без стопани.  Въпреки това кметът Емилия Йорданова не се отчайва. Тя упорито и целенасочено продължава да ремонтира покривите на големите..

публикувано на 07.06.24 в 12:00