Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Реална ли е заплахата от COVID-19

Снимка: Радио ВИДИН
Реална ли е заплахата от COVID-19? Това ви попитахме в анкета на страницата на Радио Видин във Фейсбук тази сутрин. Възможните отговори са: "Да, всички сме застрашени" или "Не, заплахата е преувеличена". Резултатите към този час показват, че 500 човека са гласували до момента. 311 /62%/ смятат, че заплахата е преувеличена, 189 /38%/- че е реална. Гласуването продължава.

Ето и някои от коментарите под публикацията:

Петьо Гергов написа: Тук са безсмъртни, но задайте този въпрос на българи в Италия, Испания, Франция, или САЩ, ако искате да получите реален отговор. За да ви отговорят реално дали е реална заплахата, трябва (дано не се стигне до там никога) да започнат да губят близки, роднини, приятели и родители, вместо само пари и социални контакти.

Според Нели Илиева обаче заплахата от вируса е преувеличена и то доста. Тя обяснява, че вирусът е като всеки друг създаден от два вируса- единият засяга стомашно-чревния тракт, а другият- дихателната система, но не е страшен толкова, колкото го казват.

Маги Стефанова смята, че всички сме застрашени, както всяка година от респираторни заболявания и инфекции. Според нея освен маски, трябва да се слагат и ръкавици, защото реално хората спазват дистанция, но пипат повърхности където и да отидат.

Марияна Велкова, която от години живее в Италия пише: Такова нещо, което се случва тук, не пожелавам на никого. Истински ад е. Да гледаш как хората губят близки и приятели без да могат дори да се сбогуват с тях е нещо неописуемо. Това е самата истина- никой не е защитен.

Ивайло Каменов е на мнение, че във Видин мерките трябва да са най-строги, "защото като знам дереджето на нашата болница, жална ни майка! Няма помещение (преди години затвориха инфекциозното), няма инфекционисти, недостиг на реаниматори, картинката е плачевна! Да се молим на Господ всичко да е наред и да е благосклонен!"


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Дълги дел възстановява традицията за Бабинден

В монтанското село Дълги дел възстановиха традицията да се отбелязва Бабинден. Днес 14 жени се събраха в планинското село, за да почетат празника и бабите-акушерки, които дават нов живот и помагат на жените при раждане.  Организатори на традиционния ритуал на Бабинден са две млади жени от Монтана : 38 -годишната художничка Десислава Кръстева и..

публикувано на 21.01.25 в 16:10

Психолог: Прегръдката е универсално лекарство

21 януари се отбелязва като Международен ден на прегръдката . Идеята за празника се заражда в САЩ през 1986 г., а за негов инициатор се смята пастор Кевин Заборни. В САЩ денят е известен като Национален ден на прегръщането и е признат официално от американското Бюро за патентите и за търговските марки. Датата 21 януари е избрана от пастор..

публикувано на 21.01.25 в 15:20

На Бабинден с пожелания за повече новородени във видинската болница

Бабинден по стар стил отбелязаха в акушер-гинекологията на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Петка" във Видин . Точно в Деня на родилната помощ е родено седмото за годината дете в отделението, обясни операционната акушерка Владислава Славова : "Днес, в началото на работния ден се роди седмото ни бебче за годината, което е живо..

публикувано на 21.01.25 в 14:57

Видинско училище влезе в Кеймбридж асоциацията в България

Средно училище "Петко Рачов Славейков" във Видин стана член на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България, доброволно обединение на учебни заведения, стремящи се към по-високо ниво на преподаване на чужд език. Днес в организацията членуват 178 училища от цялата страната и интересът към нея непрекъснато нараства, казва директорът на СУ..

публикувано на 21.01.25 в 13:05
Деница Веселинова

Бъдеща акушерка: Това е най-благодарната професия

Прекрасно е да посрещаш новия живот. С тези думи бъдещата акушерка Деница Веселинова от Видин описва професията, която си е избрала. Четвъртокурсничката в Медицинския университет в София обясни, че по време на обучението си е имала възможност да се докосне до същността на акушерската работа и е силно мотивирана да я практикува.  "Моята..

публикувано на 21.01.25 в 12:14

Образователният медиатор на годината е от Монтана

Красимир Христов от Монтана получи голямата награда „Образователен медиатор на годината“ в категорията "Мъже". Конкурсът се организира от Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе“ за четвърта поредна година. Церемонията за връчване на отличията се проведе в Министерството на образованието и науката. Красимир Христов работи..

публикувано на 21.01.25 в 12:00
Павлина Герина

Павлина Герина: Законови промени трябва да утвърдят акушерската професия

Младите не могат да бъдат мотивирани да се обучават за акушерки, ако цялостната среда, касаеща дейността им, не е добра. Това каза в "Направление здраве" председателят на Алианса на българските акушерки Павлина Герина. По думите ѝ, годишно около 120 млади акушерки излизат от университетите, което не е достатъчно. Една от промените, за които..

публикувано на 21.01.25 в 10:05