"Новото постановление, което е ПМС № 346/09.12.2020 г., то е за допълнителни средствата за подпомагане на бюджетите на държавните и общинските училища и центрове за специална образователна подкрепа. Това са допълнителни разходи/трансфери за осигуряване на ефективни противоепидемични мерки за превенция и ограничаване разпространението на COVID-19 в училищата и в центровете за специална образователна подкрепа. И по общини средствата са следните: община Видин - 102 521 лв., община Грамада - 1 972 лв, община Димово - 19 965, община Кула - 9 700 лв, община Макреш - 1 346 лв, община Ново село - 7 047 лв, община Ружинци - 15 007 лв, община Чупрене - 3 561 лв, община Белоградчик - 11 677, община Бойница - 2 257 лв, община Брегово - 7 558 лв. Всеки, който иска да го види този списък, той е качен на страницата на МОН в "Делегирани бюджети"."
За СУ "Свети Свети Кирил и Методий" са отпуснати 15 813 лв., 14 443 лева получава СУ "Цар Симеон Велики", по 10 хил. лв. са отпуснати за ОУ "Иван Вазов" и ОУ "Любен Каравелов". Най-малко пари - 1 676 лв получава ОУ "Христо Ботев" в град Дунавци.
Най-голяма е сумата, която получава ППМГ "Екзарх Антим Първи" - 16 114 лв. Тези средства са за дезинфектанти и други средства за профилактика в училището, както и за закупуване на преносими компютри за 8 ученици - казва заместник-директорът Женя Асенова:
"Допълнителните средства ни се предоставят във връзка с многото разходи, които се направиха по време на националните външни оценявания и др. Да бъдат използвани за уреди за изчистване на въздуха, преносими компютри, за превенция и намаляване разпространението на COVID. Що се касае за преносими компютри закупихме от новите Chromebook, имаме ученици, на които сме раздали стари таблети, но са стари. Имаме 8 деца, които ползват служебни таблети и предстои да им закупим от новите Chromebook, те са перфектни и много добре работят. Те работят с платформи."
Някой някъде се радва, а друг тъгува. Така се ражда деня. Така може би се ражда и човек. Ражда се и объракан пита - "Къде съм?". Е, вие не питайте - с предаването "Неделник" сте. Нали сте съгласни, че трапеза без виц не бива. Представяте ли си хубава вечер с близки и приятели, която да мине без разказване на вицове. Изключено! Вицовете..
Неделята, в която се намираме е наречена Неделя след Богоявление, което означава, че все още Църквата ни насърчава да вникваме и осмисляме събитието на Кръщението Господне и то да бъде част от нашия живот. "Покайте се, защото се приближи Царството Небесно" (Мат. 4:17). "С тези дълбоки и свещени слова започнала проповедта на..
Днес ще разкажем поредната вдъхновяваща история. Главен герой в нея е Стефани Борисова от Монтана, която реши да осигури средства за абитуриентски бал на момиче в неравностойно положение. Стефани е на 22 години и в момента е студентка в четвърти курс, като паралелно с това работи в софтуерна компания. Младата жена учи "Регионално развитие",..
Да избягаш от града, за да живееш на село си е сериозно предизвикателство и не е за всеки. Да избягаш от София, за да заживееш в Българския Северозапад, вече е само за избрани. Имам предвид без да хукнеш обратно още в рамките на първия месец. Това не всеки го може. Могат го такива, като фотографката Изабел Арнаудова. Израснала на жълтите..
Днес в рубриката "97 лапи 1 една опашка" ще се пренесем в Монтана, където ще ви срещнем с добрия пример и любовта към животните. Поводът е публикация в социалните мрежи на 33-годишния Дончо Илчев , в която той е написал: "Извинете, че спрях движението на колите по улицата днес, но този ястреб е от защитен вид и трябваше да бъде спасен..
В Северозапада, където възможностите за развлечения често са ограничени, Румяна Георгиева от Белоградчик решава да промени тази тенденция и да предложи на местните хора едно уникално и вдъхновяващо преживяване – рисуване с вино, кръщава го Art & Wine - Belogradchik . Това занимание, станало истински хит през последните години, съчетава..
Рекорден брой "Живи човешки съкровища" са вписани в националния регистър за миналата година. България е част от програмата на ЮНЕСКО "Живи човешки съкровища" от 2008-а година и до сега в националната система са вписани 44 елемента. Номинации се правят на всеки две години и се вписват до пет носителя на нематериалното културно наследство, но..