"Това е главният път от началото на селото...Аз имам нещастието да живея на този главен път, който води към центъра на селото. Проблемът е по протежението на целия път, който беше направен преди 2 години ... Пътят беше ужасен преди това и хората си минаваха както трябва с 40-50 км. След като се направи, оттогава с влизане в селото се минава със 130 км/час. Точно пред моя дом има контейнер на другия бряг, има и пешеходна пътека, но е абсолютно невъзможно да пресека магистралата. Освен пешеходна пътека от двете страни има табели за ограничаване на движението -40 км. Никой не спазва този знак... Това е проблем за мен, за животните, котки и кучета се газят на килограм, една възрастна жена беше блъсната... Много е брутално, но всеки ден събирам умрели котки по шосето... Непрекъснато ги газят!.."
Високата скорост на автомобилите е проблем и за хората, които живеят на главния път. Гълъбина Митева е писала до кмета на община Мизия, до Общинския съвет, до Комисията по безопасност на движението:
"....Хората реагираха и дойдоха на място да видят, в отговор на молбата ми. От тяхна гледна точка всичко е наред... Говорихме за "легнал полицай" ...Според тях всички необходими мерки са взети, защото пред дома ми има пешеходна пътека , има и знаци... Всички са в стрес и паника, моите съседи... Молбата ми е да се сложи "легнал полицай", защото само това ще може да спре автомобилите. Има две причини поради, които не могат да ми сложат "легнал полицай" - първо, липса на средства и второ, понеже пътното платно е в гаранция и няма право да се прави каквото и да било ...Но това е проблем на абсолютно всички пешеходци..."
Изпратихме въпроси до община Мизия:
1. Каква е процедурата да бъде поставен "легнал полицай" на пътя?
2. На какви условия трябва да отговаря мястото, на което може да се постави изкуствена неравност на пътя?
3. Достатъчни ли са сигналите от жителите на дадено място за блъснати и убити на място животни, за да се постави такова ограничение?
4. Какво трябва да се случи, за да бъде поставена изкуствена неравност на пътя?
5. Възможно ли е да бъде монтирана изкуствена неравност на пътя в село Крушовица, на улица "Минко Костадинов" №33, Крушовица.
Към момента не сме получили отговор.
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Отговорите на големите житейски въпроси, представени със средствата на комедията и талантът на младите български актьори Луиза Григорова - Макариев, Боряна Братоева и Христо Пъдев, са събрани в спектакъла "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров. На 5 март публиката във Видин ще може да гледа и да се забавлява с историята, която разказва..
Четири нови български късометражни филма, разкриващи дълбочината на българските традиции и култура, ще бъдат представени във Видин . Селекцията "Български митове и легенди" е на колектива на най-голямата мрежа за късо кино - "Кинематограф". Мисията на платформата е да популяризира късометражното кино и да го среща с по-широката публика, тъй като..
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..