"Конкурсът "Имало едно вино в Галиче", той вече за втора поредна година се организира. Хубавото нещо на системата за гласуване е това, че не се гласува примерно за дадена личност, а за определен вкус. Тъй като самите вина, когато ги сложим, не надписваме например от кой е направен, а съответно се гласува спрямо дадения цвят на бутилката, който сме сложили и този лист примерно се слага в една урна и се гласува. По този начин може да получим едно честно и конкурентно гласуване. Един вид е като тайно гласуване. В смисъл, след края вече като приключим със самият конкурс, вече изваждаме листата от урната и започваме да броим, кои от вината и кои от ракиите са с най-много харесвания. Хората, които са на площада, те самите опитват от различните вина и различните ракии... Може да участва абсолютно всеки един, който е от Галиче и от местността. Записването става на един от нашите телефони, който сме посочили в нашите публикации... Позволили сме за участие да се записват и на място хората..."
За призовите места са предвидени награди. Целта на конкурса е да бъде разнообразен живота в населеното място, уточнява Захарий Стоянов.
Конкурсът за най-добро домашно вино ще се проведе на 14 февруари от 10:30 ч. на централния площад.
От сдружение "Роден двор" плануват да организират и третото издание на фолклорен фестивал "Данфорови ритми". Събитието е предвидено за 7 май и ще е с конкурсен характер.
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..
Денят на влюбените - 14 февруари, отмина, но вечният въпрос - какво е любовта , не спира да вълнува човечеството така, както го е правил, откакто свят светува. Учените са тези, които в наши дни, се опитват да открият формулата на любовта и да обяснят какво се съдържа в нея. Своя прочит по темата направи и проф. Радостина Александрова от БАН...
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..