В последния четвъртък от месеца е време за рубриката "На раздумка с Яна Маринова". Гостът в днешното ѝ издание е познат на видинчани като учителя с китарата и като твореца, увековечил Видин със своите песни - Красимир Михайлов.
"Не бих могъл да разделя музиката и китарата от професията и общуването ми с децата... В моето детство първо звучаха старите шлагери, когато се събираха роднините ми, впоследствие, когато вече не бяхме на квартира, тогава имахме две сестри квартирантки, едната от които продаваше грамофонни плочи... И тя носеше грамофона вкъщи и аз слушах с голямо желание... И всъщност тогава осъзнавам, че истински започнах да възприемам музиката и по-късно установих, че хората вероятно се раждат със сетива за музиката или без тях. Защото аз, като слушам една песен, чувам барабани, чувам бас китарата, чувам всеки инструмент поотделно и гласа на певеца. Интересното е, че когато бях много малък, да речем на 5-6-7 години, мечтата ми беше да свиря на акордеон, тъй като тогава този инструмент беше изключително популярен и постоянно хващах едно малко столче и имитирах, че свиря на акордеон. Но така или иначе не ми се получи в ранна детска възраст да имам акордеон, а го получих чак в 7-и клас, когато вече мечтаех за китара и за да не обидя моите родители, една година ходех на школа и нивото ми стигна до Дайчово хоро. След което мечтаех за китара и татко каза: "Ще се научиш първо и тогава ще ти купя". И така като започнах в Механо-техникума започнах да посвирвам на китара и свирех в състава, и така започна вече моето развитие в музикалната сфера."
Детските му мечти са свързани с това да стане художник, акордеонист или китарист. Все неща, свързани с изкуството и творчеството и важното е, че родителите му го насърчават в неговите амбиции. По-късно кандидатства в педагогическия институт в Благоевград и е приет "Начална училищна педагогика". Първата му работа е като възпитател в СПТУ "Христо Смирненски", продължава в училището в квартал "Нов път". Четири години работи като директор на "Дома на учителя" във Видин. Част от професионалния му път преминава като начален учител в училище "Любен Каравелов", последните години е в ОУ "Иван Вазов" - Видин. Вече е пенсионер, което му дава възможност и време да продължава да твори.
Създава песни и видеоклипове към тях. През 2008 година написва "Балада за Видин", която е и негова първа песен. За да пишеш песни е необходим вътрешен процес, доза талант и упоритост, казва той.
Все още се опитваме да свикнем с липсата на без време отишлия си от този свят Стоян Николов – Торлака, който някак уж на шега, а оказа се съвсем на сериозно, успя да се превърне в гласа на Северозапада. Останаха ни обаче неговите на моменти непоносими, но до един абсолютно незабравими герои, които продължават все така гръмогласно и напористо..
"Ти да видиш наш Видин!"- под това мото от днес стартира инициативата "Европа в моя регион". Инициативата ще продължи до 24 май, а целта е да бъдат представени ключови места във Видин, обновени с финансова подкрепа от Европейския съюз, които променят облика на региона и го превръщат в по-добро място за живот, образование и професионално..
Видинчанката Десислава Николова подготвя поредното дарение, част от благотворителната ѝ кампания "Подари щастие“ - този път за децата от детската градина "Тодор Титоренков“ в град Грамада. Средствата за инициативата идват от продажбата на книгата ѝ "Щастлива и красива бременност като моята“, с която Десислава подпомага различни каузи. До..
В рубриката "На раздумка с Яна Маринова" гостува Надежда Гъжева , общественик, бивш стопански ръководител, а в момента и председател на пенсионерски клуб "Белия Дунав" във Видин. Яна Маринова разговаря с нея за настроението след Великденските празници: "То зависи, и човек трябва да се постарае да се почувства празнично... Празниците..
Народният певец от Враца Юри Крумов , който вече четири десетилетия предава магията на българския фолклор, днес ще зарадва своите почитатели с юбилеен концерт "40 години на сцена" в родния си град. Юри Крумов споделя, че през целия си живот не е правил нищо друго, освен да е артист и да е на сцената. В навечерието на концерта той разказа за..
Може би е най-известен като наставникът на Волфганг Амадеус Моцарт и Йохан Кристиан Бах, но той е много повече от това – францискански монах, превърнал се в страхотен музикален педагог, клависинист, композитор, певец, цигулар, теоретик. Житейският му път започва и завършва в Болоня, като там прекарва и по-голямата част от времето си. Сред научните..
Поредна премиера в афиша на врачанския драматично-куклен театър. Спектакълът "Слугините" по Жан Жьоне е новото заглавие, с което трупата ще развълнува публиката от града. "Слугините“ е най-известната пиеса на френския писател и драматург Жан Жьоне. Заради многото допирни точки с българската действителност, често е поставяна на театралната сцена..