В последния четвъртък от месеца е време за рубриката "На раздумка с Яна Маринова". Гостът в днешното ѝ издание е познат на видинчани като учителя с китарата и като твореца, увековечил Видин със своите песни - Красимир Михайлов.
"Не бих могъл да разделя музиката и китарата от професията и общуването ми с децата... В моето детство първо звучаха старите шлагери, когато се събираха роднините ми, впоследствие, когато вече не бяхме на квартира, тогава имахме две сестри квартирантки, едната от които продаваше грамофонни плочи... И тя носеше грамофона вкъщи и аз слушах с голямо желание... И всъщност тогава осъзнавам, че истински започнах да възприемам музиката и по-късно установих, че хората вероятно се раждат със сетива за музиката или без тях. Защото аз, като слушам една песен, чувам барабани, чувам бас китарата, чувам всеки инструмент поотделно и гласа на певеца. Интересното е, че когато бях много малък, да речем на 5-6-7 години, мечтата ми беше да свиря на акордеон, тъй като тогава този инструмент беше изключително популярен и постоянно хващах едно малко столче и имитирах, че свиря на акордеон. Но така или иначе не ми се получи в ранна детска възраст да имам акордеон, а го получих чак в 7-и клас, когато вече мечтаех за китара и за да не обидя моите родители, една година ходех на школа и нивото ми стигна до Дайчово хоро. След което мечтаех за китара и татко каза: "Ще се научиш първо и тогава ще ти купя". И така като започнах в Механо-техникума започнах да посвирвам на китара и свирех в състава, и така започна вече моето развитие в музикалната сфера."
Детските му мечти са свързани с това да стане художник, акордеонист или китарист. Все неща, свързани с изкуството и творчеството и важното е, че родителите му го насърчават в неговите амбиции. По-късно кандидатства в педагогическия институт в Благоевград и е приет "Начална училищна педагогика". Първата му работа е като възпитател в СПТУ "Христо Смирненски", продължава в училището в квартал "Нов път". Четири години работи като директор на "Дома на учителя" във Видин. Част от професионалния му път преминава като начален учител в училище "Любен Каравелов", последните години е в ОУ "Иван Вазов" - Видин. Вече е пенсионер, което му дава възможност и време да продължава да твори.
Създава песни и видеоклипове към тях. През 2008 година написва "Балада за Видин", която е и негова първа песен. За да пишеш песни е необходим вътрешен процес, доза талант и упоритост, казва той.
Агенцията по заетостта продължава с приема на заявки по инициативата "Възможности за повишаване на професионалната компетентност на заети и незаети лица на територията на община Видин". Днес бяха представени програмите по 3 проекта в тази сфера. Инициативата „Започвам работа - Компонент 3 „Заетост“ е насочена към неактивни и безработни лица,..
Община Видин е предвидила в новия общински бюджет средства за възстановяване и реконструкция на училищния двор и спортните салони на бившето училище "Христо Ботев" във видинския квартал "Строител". Идеята е да се разкрият още места, където видинчани ще могат да спортуват, каза заместник-кметът по финансово-стопанска дейност, бюджет и икономическо..
Защо част от учениците, завършили основно образование, не успяват след осми клас? Например, в област Враца през 2023 година има 918 дванадесетокласници, а когато този випуск е завършвал седми клас през 2018 година учениците са били 1943-ма. Този и други въпроси, свързани с явно и скрито отпадане от училище, поставя и търси отговори проучване на..
В Професионална гимназия "Васил Левски" в Мездра ще бъде разкрита първата в Северозападна България паралелка по програмиране на изкуствен интелект . Това се случи с подкрепата на Комисията по заетост на Областния съвет за развитие в област Враца, областния управител Николай Николов и началника на Регионално управление по образованието Лорета..
Не всеки пациент може да бъде протезиран чрез импланти , каза в "Час при зъболекаря" лекарят по дентална медицина д-р Олга Папушева . По думите ѝ, преценката се прави след съответната консултация. "Импланите са вид възстановяване на един или няколко зъба с идеята да се възстанови дъвкателната функция и естетиката в устата. Вече зависи колко..
Днес ще си говорим за самотата. Но по-скоро ще си поговорим за нея, като я погледнем от хубавата страна, защото самотата оставя пространство за самоопознаване. Знаете, когато сме сами, имаме повече шанс да се обърнем към вътрешния си свят без външни влияния. Това е моментът, в който можем да разберем кои сме, какво обичаме, какви са..
ТикТок и други социални медии са въздействащи върху младежите, които често търсят популярност и начин да се харесат на своите връстници. Почти ежедневно в такъв тип платформи добиват популярност екстремни предизвикателства, които насърчават опасно поведение сред младите хора. Такова предизвикателство, нашумяло в последно време, е прекомерната..