Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Депутати от Северозапада с политически самоанализ

Колаж: Пламен Генчев
Време за равносметка, в края на 2014 година. Изпращаме я, обаче и с надежда, че следващата 2015-а ще бъде по-добра и по-щастлива! Част от всички нас са и хората, на които дадохме доверието си. Нашите политици, нашите депутати от Северозапада! Попитахме ги за тяхната равносметка за отиващата си година и очакванията им за новата. Какво ни казаха народните представители от Видинския регион Владимир Тошев от ГЕРБ, Иван Иванов от АБВ и Филип Попов от БСП.

"Тежка година - заради природните бедствия, и в политически план. Надявам се, обаче, в началото на 2015 година, с колегите от другите две области в Северозападна България - Враца и Монтана, да съгласуваме и да отидем при премиера, с мерки за развитие на нашия край", заяви Владимир Тошев.

"Трудна и динамична 2014 година. Очакванията ми за следващата 2015-а са Северозапада да се развива в положителна посока. Много се надявам във Видин да бъде открит Филиал на Плевенския медицински университет", каза Иван Иванов.

"2014-а я свързвам, за съжаление, с проваления проект Южен поток и категорично считам, че България загуби много от това. 2014 година беше и година на протести, на предсрочни избори, на политическа нестабилност. Надявам се през 2015-а стабилността в страната ни постепенно да се възвърне. За Северозапада нямам някакви особени очаквания, но много ми се иска водния цикъл във Видин да има един благополучен край", подчерта Филип Попов и пожела на видинчани повече стоицизъм и надежда.   

Обикновено през декември се прави равносметка за изминалите 12 месеца, в случая народни представители от Северозапада анализират случилото се и отново обещават. Да чуем и трима от народните представители от Врачанския регион - Явор Хайтов от Български демократичен център, Красимир Богданов от Патриотичния фронт и Айхан Етем от ДПС. С тях разговаря сътрудникът ни Жоро Александров.

Според Явор Хайтов отиващата си година е била трудна: спрени еврофондове, недоволство и голямо очакване…

"За новата 2015-а година си пожелавам традиционното - здраве, на всички близки, познати, приятели. Бих искал 2015-а да бъде по-спокойна, по-стабилна и по-умерена година! Нека хората да могат да се веселят, да имат работа, да са щастливи. Не бива да правим повече крачки назад, а всеки на работното си място да си свърши работата така, че България най-накрая да получи един тласък във всяко едно отношение - защото се оказва, че и в здравеопазване, и в съдебна система, и в социалните дейности трябва да се направят неотложни реформи"
, заяви още Явор Хайтов.

Година на противоречиви чувства, така я изпраща народният представител Красимир Богданов.

"Надявам се през 2015-а хората да живеят по-добре, да се отърват от негативизма и черногледството."

"Пожелавам си да стартираме инициативите, които ги имаме като идеи за Врачанския регион, ще ги представим в началото на 2015 година и да приключим тези, които вече сме започнали", каза Айхан Етем.   

Поглеждаме назад към изминалата 2014-а. Беше пъстра. Независимо дали ни е неприятно или не, годината си отива, а заедно с нея и много бурни събития в политическия живот на страната остават в историята. Иначе обикновените хора си правят обикновени сметки. Понякога без кръчмаря, но той винаги идва. И накрая всичко се плаща. Нека 2015-та бъде година на разума, на решенията и смисъла! Все важни неща, които нашите политици не трябва да забравят!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Яница Петкова

Яница Петкова: Отново надделяват партийните, а не обществените, интереси

Депутатите от новоизбрания 51-ви парламент положиха клетва. По-трудната задача обаче е да сформират управляващо мнозинство. Ще се намери ли консенсус в парламента или резултатите от изборите вече предопределиха краткия му живот? Непреодолими ли са разделителните линии и докога политиците ще ни предлагат още от същото? Какви са изводите от първия..

публикувано на 12.11.24 в 13:59

Подходящо ли е по-късно начало на учебния ден за по-малките ученици?

Учениците от първи до четвърти клас да започват по-късно училище, предлагат родители. Със започването на учебните часове в 9:00 часа, а не в 7:30 или 8:00 ч.,  учениците ще могат да са по-ефективни в усвояването на знанията и да се представят по най-добрия начин, посочват от Асоциация "Родители". Като пречка за по-късното започване на учебния..

публикувано на 11.11.24 в 11:00
Първан Симеонов

Първан Симеонов: България е изправена пред своеобразен граждански конфликт

Политическото напрежение в навечерието на свикването на 51-вото Народно събрание продължава да расте.  Постоянните нови условия отдалечават партиите от преговори за кабинет.  Ще излъчи ли генерална промяна на политическата сцена предсрочният вот или политическата криза ще продължи да се задълбочава?  Компромис или избори през пролетта?..

публикувано на 07.11.24 в 10:00

Ще бъде ли върнат 20% ДДС за хлебари и ресторантьори?

Проектобюджетът на страната за 2025 година ще е с 3% дефицит. Това заяви служебният министър на финансите Людмила Петкова след заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, проведено преди дни. По думите ѝ внасянето на проектобюджета ще бъде забавено и той ще бъде предложен на следващия 51-ви парламент. Става ясно, че в проекта..

публикувано на 06.11.24 в 10:45

Северозападът за 10 години - от "Червена крепост" до "Бастион на ДПС"

За редовно купуване на гласове, контролиран вот и изборни манипулации в България се твърди не от вчера. След последните предсрочни парламентарни избори обаче проблемът изглежда се задълбочи. Редица политически формации поискаха касиране на изборите, президентът Румен Радев също критикува начина, по който бяха проведени. Северозападът често е сочен от..

публикувано на 05.11.24 в 12:47

Лесовъдите като съвременни будители

Държавните горски стопанства от Северозападно държавно предприятие- Враца отбелязаха "Седмица на будителите" с горските педагози с различни прояви, организирани във връзка с покровителя на българската гора- светецът Иван Рилски, чиято памет се почита на 1 ноември.  Държавно горско стопанство Видин  (ДГС-Видин)се включи в "Седмица на..

публикувано на 04.11.24 в 14:18

Охрид - едно от най-старите села в Северозапада

Гостуваме в село Охрид , община Бойчиновци. Къщите в селото са разположени по двата бряга на река Ботуня, а над него се извисява планина Пъстрина. Смята се, че Охрид е едно от най-старите населени места в Северозападна България. Според някои историци на мястото на селото е имало живот още по време на траките. По римско време пък, през него минавал..

публикувано на 01.11.24 в 15:14