Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министърът на правосъдието свиква началниците на затворите

Снимка: БГНЕС

Министърът на правосъдието Христо Иванов свиква днес съвещание с ръководството на местата за лишаване от свобода и с началниците на затвори. Това става броени дни преди насрочения за 1-ви септември Национален протест на служителите от затворите.

Ще бъдат обсъдени въпросите по сигурността в местата за лишаване от свобода, както и актуалните проблеми в структурите на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" и Главна дирекция "Охрана". Ще бъдат разгледани възможностите за включване на лишени от свобода в помощ на общините в случай на отстраняване на щети от стихийни бедствия, пожари и аварии. 

От месец надзирателите протестират символично с искане да бъде възобновен 24-часовият им работен режим и да бъдат удовлетворени отдавнашните им социални искания. Националният протест беше насрочен, преди в Министерството на правосъдието да влезе екипът на Христо Иванов, но на среща преди време стана ясно, че разбиране за исканията им няма. 

Междувременно Иванов посети Ловешкия затвор и изрази сериозно безпокойство от условията в затворите по принцип, като припомни, че това е честа причина за осъдителни присъди в Страсбург срещу страната ни. Призна, че за издръжката на затворите не достигат 13 милиона лева и обеща да се опита да говори с финансовия министър.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32