Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прокуратурата на Лихтенщайн потвърди, че проверява Цветан Василев за пране на пари

| обновено на 01.10.14 в 18:18
Снимка: БГНЕС

Властите в Лихтенщайн потвърдиха, че проверяват банкера Цветан Василев по подозрение за пране на пари. Пред агенция Ройтерс общественият прокурор на Лихтенщайн казва, че разследването е започнало по сигнал на местна банка. Силвия Великова с още информация:

Роберт Валнер обяснява, че активирането на прокуратурата спрямо мажоритарния  собственик на Корпоративната търговска банка е започнало след като Лихтенщайнската банка е предала  доклад на Звеното по финансово разузнаване,  а то го е предало на прокуратурата. Валнер отказва подробности, позовайки се на ранния етап на разследването. Отделът по финансово разузнаване е централният орган в страната, който се занимава със събиране и анализиране на информация,  нужна за доказване на пране на пари, организирана престъпност, финансиране на терористични организации.

Ройтерс пише, че от българската прокуратура вчера са потвърдили, че Василев се разследва в Лихтенщайн, но че адвокат на банкера казва, че не знае каквото и да било по въпроса. Агенцията цитира и  коментар на самия  Василев, отново от вчера, че случващото се е заговор от страна на негови конкуренти.

В кореспонденцията се казва, че Василев стои  в центъра на кризата с четвъртата по големина банка в България, започнала през юни и че към момента няма яснота каква ще е съдбата на КТБ, както и че България е поискала екстрадицията на Цветан Василев от Сърбия, но все още няма решение на Белград по въпроса.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Свързани новини

Властите в Лихтенщайн разследват Цветан Василев за пране на пари

Властите в Лихтенщайн разследват  Цветан Василев  за пране на пари, научи "Хоризонт". Те са поискали информация от Сърбия за статута му и причините за започналото екстрадиционно производство срещу него. Според информация на "Хоризонт" запитване е..

обновено на 30.09.14 в 17:38
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва..

публикувано на 06.11.15 в 09:32