Участници в протеста срещу войната в Украйна, провел се на 13.02.2015 г. във Варна внесоха в Областната администрация позиция до премиера, подкрепена с над 200 подписа. В позицията се настоява правителството да предприеме незабавни мерки за гарантиране сигурността на българите в Украйна, българската държава да съдейства пред всички международни институции за премахване на икономическите санкции спрямо Русия, защото те се отразяват негативно върху икономика ни, особено върху туризма във Варна, както и правителството да съобразява своята външна политика с мнението и нагласите на преобладаващата част от българите и да отстоява националните интереси. В позицията се настоява още да бъдат положени всички международни усилия Русия да преразгледа решението си за промяна на трасето на „Южен поток“ и газопроводът да преминава през България, защото ползите за страната ни и Европейския съюз от това са безспорни.
Информацията е от пресцентъра на областния съвет на БСП-Варна
Прилагаме пълния текст на позицията:
ДО ПРЕМИЕРА БОЙКО БОРИСОВ
ЧРЕЗ ОБЛАСТНИЯ УПРАВИТЕЛ
НА ВАРНЕНСКА ОБЛАСТ СТОЯН ПАСЕВ
П О З И Ц И Я
Уважаеми г-н премиер,
Ние – участниците в протеста под надслов „Не на войната“, който се провежда на 13.02.2015 г. в гр. Варна,
НАСТОЯВАМЕ:
1. Правителствотодапредприеменезабавнимеркизагарантиранесигурносттанабългарите в Украйна, чийтобройпоразличниоценкинадвишаваполовин милион
2. БългарскатадържавадасъдействапредвсичкимеждународниинституциизапремахваненаикономическитесанкцииспрямоРусия, защототесеотразяватнегативновърхуикономикани, а зарегионанаВарназагубитеоттуризмащебъдаткатастрофални
3. Правителствотодасъобразявасвоятавъншнаполитика с мнението и нагласитенапреобладаващатачастотбългарите и даотстояванационалнитеинтереси
4. Настоявамепремиерадаангажираевропейскитеинституции с исканезапреразглежданерешениетонаРусия, газопровода „Юженпоток“ дапреминавапрезощееднастрана, предиграницатанаЕвропейскиясъюз. Газопроводътдабъденасочендиректнокъмдържава, членна ЕС и товадабъдеБългария. В продължениенаградивниятоннадиалогамеждуФрансоаОланд, АнгелаМеркел и ВладимирПутин, дасепоставинадневенредвъпросазазащитатанаинтереситенаЕвропейскиясъюз, чрездиверсификациятанадоставкитенагазотРусия и „Юженпоток“ дапреминавапрезтериториятанаРепубликаБългария.
9 670 варненци ще празнуват своя имен ден на 26 октомври – Димитровден, показва справка на отдел „Гражданска регистрация“ в Община Варна. Най-много – 6 130, са мъжете, които носят името на Свети великомъченик Димитър Солунски – покровител на строителите. Дамите, носещи името Димитричка, са 1 052, Димитрина – 286. Сред останалите варненци с имена,..
Ако има ръст на цените на горивата заради американските санкции върху руските петролни компании "Лукойл" и "Роснефт", той няма да надхвърля 10%, а поскъпването ще е краткосрочно за не повече от две седмици. Това прогнозира икономистът Красен Станчев , основател на Института за пазарна икономика. По думите му от 2000-та година насам делът на..
С 2.77 % повече са туристическите отсядания в Балчишко. С една трета повече са германците, при българите се отчита лек ръст, а румънците бележат спад. Това показва туристическият регистър от началото на годината до края на септември спрямо същия период на миналата година. Осъществени са 1 млн. 584 хиляди нощувки, или с почти 43 хиляди повече спрямо..
Община Варна обяви обществена поръчка за основен ремонт на пътя към село Долище, който е между общините Варна и Аксаково. Процедурата е за инженеринг – проектиране и изпълнение на строително-монтажни работи по трасето от кръстовището с републиканския път III-2902 до границата на общината. Пътят е основната връзка на Варна със селата Новаково и Долище,..
Обучения се провеждат Дългопол, Аксаково, Долни чифлик, Бяла и Белослав как се реагира при бедствия и аварии. Двеста служители на институции в пет общини от Варненска област, свързани с превенцията и действията при бедствия и аварии, са обучение как да дават наставления на населението. Това съобщи Елена Симеонова от Асоциацията на българските..
Предприятията и самоосигуряващите се, които са изплатили доходи на физически лица по извънтрудови правоотношения наем и/или от други източници, и са задължени по закон да удържат авансов данък върху тях, подават електронно декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и по чл. 201, ал. 1 от ЗКПО до 31 октомври за дължими данъци за третото тримесечие на 2025 г...
Депутатите от парламентарната група на ГЕРБ ще оттеглят текстовете, свързани с въвеждане на "такса водомер" от Закона за водоснабдяването и канализацията, за да прецизират мярката и ще направят още предложения, с които ще задължат собствениците на второ, трето или четвърто жилище да заплащат допълнителна ставка от 10-15 стотинки на месечна база, дори да..