Европейските лидери оказват съпротива на исканията на британския премиер Дейвид Камерън в Брюксел, където втори ден няма компромис. Споразумението изисква пълно единодушие на 28-те държави, а консенсус за подписването му все още няма.
Позициите на британската делегация и представителите на останалите правителства до момента се отдалечават, вместо да се сближават.
Няколкократно през деня беше отлагано началото на заседанието, което трябваше да започне рано сутринта. В серия двустранни срещи премиерът Дейвид Камерън засега не успява да убеди източноевропейците за условията по замразяването на социалните помощи и детските надбавки. Франция и Белгия продължават да имат претенции, свързани с еврозоната. Към това се прибавиха и други, както обясни българският премиер Бойко Борисов:
Всяка една държава тегли към себе си. В момента, в който Камерън слага своите условия, аз се сетих за Шенген. Защо пък ние да не поставим условие да ни приемат в Шенген? Защо една държава като Холандия да ни спира? Всеки изяви претенции. Ние все още нямаме решение и аз не виждам как ще го постигнем. От една страна всички разбират проблема, но от друга всеки иска, когато се върне в страната си да е победитеят.
Сделката изисква личния подпис на всички 28 държавни ръководители, затова безпрецедентно те остават в Брюксел тази вечер в опит да се излезе от задънената улица.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..