Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилени полицейски проверки през празничните дни за алкохол, наркотици и превишена скорост

Снимка: БТА

Полицията взема сериозни мерки заради очаквания засилен трафик по пътищата у нас около Великден и Гергьовден. Още в края на тази седмица тежкотоварните превозни средства ще бъдат спирани в определени часове, за да не пречат на трафика. Това ще става в часовете между 16 и 20 часа. Същото важи за 2, 5 и 8 май.

За района на Владая ще се организира еднопосочно движение в посока Гърция в дните, в които се предполага, че повече сънародници ще пътуват в тази посока, както и в посока столицата в дните, в които се смята, че хората ще се връщат. От МВР очакват голям поток от румънски туристи по Черноморието.

Комисар Бойко Рановски обясни, че се очакват над 40 хиляди автомобила. Заради това ще бъдат издадени специални брошури, които ще се раздават по контролно-пропускателните пунктове и ще обясняват ремонтите по пътищата във Варненска област. Днес ще има оперативно заседание и в района на Варна за трафика по празниците, обясниха от КАТ. 40 места са определени за спирането на камиони от полицията по пътищата у нас, обясниха още от Главна дирекция "Национална полиция". През почивните дни ще има и специализирани полицейски операции за алкохол, превишена скорост и употреба на наркотици. За 30 април ще има екипи и на МВР около храмовете заради голямото струпване на хора, което се очаква. 

Подробности по темата - в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32