Пеликан с турски обозначителен пръстен е спасен в Златоград. Пеликанът кацнал в парковата зона на града, но бил безпомощен и не е успял да отлети отново.
Служители на общината в Златоград и ветеринарен лекар от града след съгласуване с Регионалната инспекция по околна среда и води в Смолян и спасителният център в Стара Загора, уловили птицата и я затворили във ветеринарната лечебница за първоначален преглед и осигуряване на нейната безопасност през нощта. Пеликанът е на възраст около година и тежи четири, пет килогпрама. По тялото няма видими външни наранявания и е маркиран с пръстен на крака с надпис "Турция". Вчера експерти от екоинспекцията са транспортирали птицата от вида розов пеликан до спасителния център за животни в Стара Загора. След укрепването й ще бъде освободена, а данните от пръстена ще бъдат изпратени за справка в Българската орнитологична централа.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..