Около 200 пациенти на Специализираната болница за рехабилитация в Сапарева баня протестираха заради недостига на минерална вода. Според тях това е причината процедурите в комплекса да не се правят пълноценно.
Ползващите кабинетите и залите за процедури смятат, че 103-градусовата вода отива преобладаващо за гейзера, символ на курорта, който работи и през нощта заради туристите. Така им се осигурява атракция – водният стълб изригва на всеки 2 секунди на около 20 метра височина. По тази причина количеството вода към болницата е намаляло драстично.
Според кмета на Сапарева баня – Калин Гелев, проблемът не е в режима на работа на гейзера, а в износеното и със сериозни течове, дълго около 1 километър, трасе към болницата, което не е ремонтирано от 1957 година. Гейзерът и болницата са на един водопровод, а самият гейзер не е ремонтиран от 2000 година, но това може да стане по специална технология, заради високата температура на водата.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..