Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спасени са двама младежи, чиято кола заседна в преспите

Спасителната акция в подножието на Белинташ е продължила близо пет часа

Снимка: БТА

Двама младежи са спасени в подножието на Белинташ, в района на високопланинското село Врата, съобщиха от Районната противопожарна служба в Асеновград. Сигналът за бедстващите е бил подаден вчера около 16.30 часа на телефон 112. Колата, с която пътували момче и момиче на 20 години, се отклонила от пътя и заседнала в преспите, а те тръгнали да се спасяват пеша.

С помощта на високопроходим автомобил екипът от четирима огнеборци към 21.00 часа вечерта успели да стигнат до двамата младежи, блокирани в преспите, и да ги транспортират до проходимо място. Спасителната акция е продължила близо пет часа.

Младежите са от Пловдив, пътували са с лек автомобил, който не е бил пригоден за тежките зимни условия и натрупалия сняг по пътя.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32