Повече от 300 са планираните събития, които ще се състоят в Европейската младежка столица за тази година - Варна. Това съобщи днес председателят на едноименното сдружение Биляна Раева. Финансирането на проектите осигурява основно община Варна, която е носителят на титлата. Според Раева най-големият брой инициативи ще бъдат в областта на културата и спорта. Акцентите в програмата на събитията обаче са обучението на младите хора, иновациите и осъществяването на бизнес идеи.
Началото на инициативите, посветени на титлата "Европейска младежка столица", бе поставено днес във Варна с домакинството на национален форум за ролята на младите в процеса на създаване на социални иновации.
Утре във Варна ще започне и двудневна международна конференция "Неформално учене за младежка заетост".
Петица от последните три гимназиални класа да освобождава учениците от държавни зрелостни изпити (ДЗИ). Това предлагат от синдикат "Образование" след проведено национално проучване по два приоритета в образователната система – дефицитите на учениците в първи клас и ефективността държавните зрелостни изпити, предаде БНР. Инициативата е в контекста..
Работещите в градския транспорт излизат на Национален протест под надслов: "Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!". Акцията е организирана от Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ с искане за увеличение на възнагражденията. Очаква се в протеста да се включат..
От 09:00 часа днес, 14 април, затварят за движение част от ул. „Никола Й. Вапцаров“ в кв. „Чайка“, съобщават от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Временната организация е във връзка със започването на основен ремонт на улицата. Ремонтът ще се изпълнява в четири етапа , като първоначално напълно затворен..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще се включи от 13.30 ч. днес в открит урок на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) в Средно училище с езиково обучение „Ал. Пушкин“ във Варна. Събитието е част от кампанията на ДАЗД за информиране на подрастващите относно рисковете за живота и здравето им при употреба на вейпове,..
От понеделник след Цветница започва Страстната седмица за православните християни. Последната седмица на Великия пост църквата нарича Страстна седмица, защото тя е посветена на възпоменанията за последните дни от земния живот на християнския спасител Иисус Христос - неговите страдания, кръстна смърт и погребение. Започва с тържественото..
На 14.04.2025, от 8:30 до 10:30 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - кв. Вл. Варненчик, бл. 406 вход 1, 2, 2А, 3, 5, 6, 7, 8, 9 и гаражи срещу бл. 406, електрозахранени от ТП 973. На 14.04.2025, от 9:00 до 16:00 , поради профилактика на..
Утрото в понеделник ни посреща с хладно време и слаб вятър. Днес ще има променлива облачност, която преди обяд често ще намалява до слънчево време. Вятърът ще е слаб до умерен, в следобедните часове по крайбрежието временно силен от юг и югоизток. Максимални температури 13°-18°, по крайбрежието 10°-13°, за Варна 12°. Вълнение на морето..