Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жители на кв. "Бриз" искат детска площадка, в противен случай ще излязат на протест

Подписка с искане за строеж на детска площадка, внесоха живеещи във варненския квартал "Бриз", до членовете на Постоянната комисия "Благоустройство и комунални дейности" към  варненския общински съвет. В писмо до община Варна те посочват, че в квартала живеят повече от 1 600 човека, повечето от които млади семейства с деца. За тях,  обаче,  не е  построена нито една детска площадка.

Варненци  заявяват, че ако общината не направи такава ще  започнат протести. Живеещите в кв. "Бриз"  дори предлагат за място изоставена площадка, която се намира в района на техникумите.

Хората искат още европейски улици и тротоари, по които да могат да се движат безопасно. Настояват и за зелени площи, паркинги и паркоместа.

Има предвидени средства да направим голяма детска площадка под Паметника на Българо-Съветската дружба, отговори заместник-кметът на община Варна Христо Иванов. По негови думи целият район около паметника на „Почивка" ще бъде облагороден.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Технически проблем е забавил сирените в Деня на Ботев във Варна

Технически проблем е забавил сирените на Деня на Ботев във Варна, посочва кметът Благомир Коцев в публикация във facebook. Много граждани ме питат защо сирените по случай Деня на Ботев вчера се включиха със закъснение и траеха по-кратко от традиционното. От разговорите ни с „Пожарна безопасност“, които като държавен орган отговарят за сигналната..

публикувано на 03.06.25 в 20:17

"Възраждане": Докладът за присъединяването на РСМ към ЕС не трябва да се допуска за гласуване в ЕП

Дори докладът за присъединяването на Република Северна Македония към Европейски съюз да бъде приет от комисия утре, не трябва да се допуска гласуването му в Европейския парламент (ЕП), което трябва да е в началото на юли. Това каза на пресконференция днес във Варна председателят на „Възраждане“ Костадин Костадинов. Той каза още, че от „Европа на..

публикувано на 03.06.25 в 15:43

Верните отговори от малката матура по БЕЛ за 4. клас

На  сайта на МОН  са публикувани верните отговори на теста по български език и литература от днешното национално външно оценяване в 4. клас. Четвъртокласниците решаваха 25 задачи, от които 13 езикови, 11 литературни и една творческа за създаване на текст. Четвъртокласници от ОУ "Климент Охридски" споделиха, че имат самочувствието на грамотни деца. Нито..

публикувано на 03.06.25 в 14:12

Ученици показаха как от остатъчни хранителни продукти стават кулинарни шедьоври

Ученици на възраст от 14 до 18 години се включиха в предизвикателството за усвояване на хранителни отпадъци. От асоциация „Биомрежа“ проведоха конкурс и отличиха най-добрите.  Това се случи благодарение на европейския проект FoodWISE. Янка Димитрова и Кристияна Казанджиева от Биомрежа разказаха повече пред Ваня Славова:..

публикувано на 03.06.25 в 13:53
архив

РЗИ-Варна: Не се препоръчва за къпане водата на Офицерския плаж

Не се препоръчва за къпане водата на Офицерския плаж във Варна.  Останалите зони показват отлично качество на крайбрежните морски води, сочат резултатите от изследване, съобщават от РЗИ-Варна. В края на май проби са взети от 23 зони, които са изследвани за наличие на „ешерихия коли” и „чревни ентерококи”.

публикувано на 03.06.25 в 12:47

Цивилни автомобили ще следят за нарушения по пътищата в област Добрич

Множество цивилни автомобили ще следят за нарушения по пътищата в област Добрич. Специализираната полицейска операция на ОД на МВР има за цел намаляване на броя на пътните произшествия и пътния травматизъм. Цивилните автомобили и екипите в тях ще следят за допускане на нарушения на ЗДВП, за рисково поведение на пътя, след което ще подават сигнал към..

публикувано на 03.06.25 в 10:55

До края на юни извършват оглед на буните в Добричка област

Работната комисия е създадена със заповед на временно изпълняващия длъжността областен управител Живко Желязковза оглед на брегоукрепителните и хидротехнически съоръжения в област Добрич. След промяна през миналата година в Закона за устройство на Черноморското крайбрежие областният има задължение да поддържа тези съоръжения на територията. За миналата..

публикувано на 03.06.25 в 10:18