Вече започна трескавата подготовка за новия туристически сезон на Централния плаж във Варна, видя репортер на Радио Варна.
Две дискотеки, два ресторанта и един клуб са почти изравнени със земята и обградени със строителни заграждения. На тяхно място строителството вече тече усилено, вероятно за да бъдат новоизградените обекти готови до началото на лятото.
На информационната табела на строителния обект е упоменато, че негов възложител е „Лазурен бряг – 91” ЕООД, а изпълнител „Конструмат 2000” ООД.
Част от варненците, разхождащи се по крайбрежната алея споделиха, че очакват на мястото на съборените заведения да се разкрие красива морска гледка, а други бяха на противоположното мнение – искат нови и модерни барове и ресторанти.
Три охранителни фирми са се присъединили към платформата срещу нарушителите на пътя, създадена от Областната дирекция на МВР във Варна, в партньорство с неправителствени организации. Това съобщи съобщи старши комисар Красен Торимацов - директор на Областната дирекция на полицията в морската столица. С видеорегистраторите от автомобилите си тези фирми..
Членове на Гражданско движение "Боец", депутати от "Продължаваме промяната" и десетки граждани са се събрали пред сградата на Министерството на вътрешните работи в столицата с искане за оставка на министър Даниел Митов заради случая в Русе и позицията на Министерството, съобщава БНР. И зключително засилено е полицейското присъствие в района...
До първия учебен ден - 15 септември, ще приключи работата по първия участък от пътя към квартал "Галата" - от разклона за "Галата" до разклона за местност Боровец. Това съобщи заместник-кметът Димитър Кирчев по време на заседание на Постоянната комисия по благоустройство и комунални дейности към Общинския съвет във Варна днес. В събота започва..
Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на втория му политически проект е "Алианс за права и свободи". Вече е сформиран инициативен комитет за регистрация на формацията. За председател на Инициативния комитет е избран Танер Али, негов заместник ще бъде Димитър Николов, а секретар - Танзер Юсеинов. Днес се проведе..
Община Балчик изпълнява процедура за поемане на автогаровото обслужване, съобщи кметът на Белия град Николай Ангелов. До лицензирането на новата автогара, Общинският съвет определи адресът и на ул. „Варненска“ 1 да бъде обявен като автоспирка, която да е начална, междинна и крайна спирка по маршрута на междуселищните автобусни линии. Тя ще се..
На 20 септември (събота) на две локации в града ще бъдат поставени отново специални контейнери на „Кроношпан България“ за събиране на дървесни отпадъци, образувани от домакинствата – дървесни плоскости, мебели (шкафове, гардероби, маси, столове – без текстилна част), врати, дървесни опаковки. Местата са: район „Приморски“ - паркинг пред УМБАЛ „Света..
Община Варна осигури чисто нов бус за Дневния център за деца и младежи с умствена изостаналост „Св. Йоан Златоуст“, съобщиха от общинския пресцентър. Новото превозно средство разполага със 17 стоящи места. Дневният център за деца и младежи с умствена изостаналост „Св. Йоан Златоуст“ е в навечерието на празника по случай своето създаване. Той е..