Глобален проблем на морския бизнес е създаването на висококвалифицирани морски кадри. Това заяви флотилен адмирал, проф. Боян Медникаров, началник на Висшето Военноморско училище „Никола Вапцаров”, преди откриването на Петата сесия на изпълнителния борд на Международната асоциация на морските университети. Проф.Медникаров допълни:
Флотилен адмирал проф.Боян Медникаров коментира, че ВВМУ се стреми да отговаря на най-високите стандарти в морското образование, предстои да бъде открит нов противопожарен тренажор в местността „Карантината”, където ще се обучават възпитаниците на учебното заведение. Президентът на Международната асоциация на морските университети и ръководител на Австралийския морски колеж проф. Нийл Бос заяви, че целта е унифицирането на учебните програми и даде висока оценка на подготовката на възпитаниците на ВВМУ.
Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР. Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица. Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..
Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие. Пчеларите изразяват своето несъгласие с липсата на държавна политика по опазване на..
Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и Ледената пързалка и зала „Скуош“ в общинския спортно-развлекателен комплекс „Младост“. Всички обекти..
Пикап е блъснал пешеходец на бул. "Владислав Варненчик" във Варна, при движение на заден ход. Пострадалият е с контузия на крак и глава, съобщиха от КАТ-Варна.
Инцидентът с падналия стълб във Варна е едно неприятно, лошо обстоятелство, станало през нощта, когато няма хора по улиците и трафик. Това подчерта в интервю за Радио Варна изпълнителният директор на "Градски транспорт" инж. Николай Антонов. Той обясни защо не е дал изявления пред медиите, включително и пред Радио Варна, в деня на инцидента. Причината..
Комисията за енергийно и водно регулиране задължи трите електроразпределителни дружества да компенсират всички реално засегнати и изрядни битови клиенти заради прекъсването по коледно-новогодишните празници. Това става ясно от съобщение на регулатора до медиите. Неустойките ще се приспадат от общата стойност на бъдещата фактура на потребителите, или ще..
Общинският съвет във Варна се събира на редовно заседание в четвъртък – 27 февруари, в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В предварителния дневен ред са включени 12 точки. Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които ще бъдат направени преди приемането на бюджета за 2025 г. Въпросните средства са предвидени за..