Днешната ни тема е посветена на един успешен и доста нетрадиционен "стартъп" – рок училище, разпростряло се засега само в София и разбира се, във Варна.
Защо "нетрадиционен" ли? Защото на първо място, той представлява музикално общество. На второ – защото работи в обществена полза като част от “Музика за България” - фондация, основана именно в обществена полза. Всъщност, наличието на фондацията предполага, че всички приходи, които влизат могат да се ползват изцяло за развиване на идеите на рок училището и в подкрепа на българската сцена.
Началото на нашата история днес поставя една млада дама на име Мелина Крумова, която е завършила финанси в Лондон, но се завръща обратно в България, за да осъществи мечтата си за първото рок училище у нас. Преди всичко обаче е създаването на социална платформа за музика, в която музиканти от цял свят се обединяват, за да си помагат и да се развиват заедно.Според Мелина Крумова, най-важното е, че музиката е добра ниша за младите предприемачи, които търсят внедряване на технологични иновации.
Още, чуйте в интервюто с Росен Стойчев, управител на училището във Варна:
На 17 ноември в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Julian Larre (LACRIMAS PROFUNDERE, LESSDMV). Представяне на новия албум на HECKTIC "Unbeholden" – разговор с Александър Александров. Емил Петров за "Огън" - новият албум на PARACOSM. Ясен Вакашински с репортаж от концерта на THY LIGHT. В предаването ще звучи музика..
В „Алея Култура“ на 16 ноемврис Мартин Николов - Цикълът "Колекция Stradivarius" на Кантус Фирмус гостува в заключителния концерт на „Европейския музикален фестивал Варна 2025“; - Бойко Гюров („BGTSC“) за концерта на Ricchi e Poveri във Варна (22.11.2025); - „ПРИСТАН - Европейски ден на авторите и Ден на четенето..
На 10 ноември в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Christopher Bowes (ALESTORM). Първи "ProgVibe Balkans" (21-22 ноември, София) – разговор с Даниел Елисеев (UNTOLD STORIES). Представяне на новия албум на варненския инструментален проект ODDPLAY "Inertia" – гоств студиото Александър Енев (BAGHATUR). В..
В „Алея Култура“ на 9 ноември с Мартин Николов - Гост в предаването директорът на дирекция „Култура и духовно развитие“ в община Варна Светослава Георгиева. Темите: Варна с ново артистично пространство и титлата Град на ЮНЕСКО; - Държавен куклен театър Варна с нова постановка – „Бабините приказки“ – разговор с режисьора Стоян..
Далеч преди да се заговори за България като оръжеен производител в последните десетилетия и особено последните 4 години или да се припомнят градските легенди, че една от най-значимите външнотърговски фирми от времената на социализма – "Кинтекс" като име уж означава "кинкалерия и текстил", за да се прикрива износа и реекспорта на оръжие и стоки,..