"Риба, ама цаца! Цаца, ама риба.” Култовата реплика от любимия български филм "Кит" съвсем приляга на фестивала в Кранево.
8.15. Турнир за любителски риболов ще се проведе тази неделя на Морска гара Варна. Димитрина Дончева разговаря с Юли Антев, председател на Сдружението на варненските рибари.
8.40. Второто издание на фестивала на цацата в Кранево, от 9 до 11 юни, се очаква да събере в курортното селище в община Балчик, около 50 хиляди души. Кметът Румен Николов е в трескава подготовка за най-голямото събитие на сезона, с което ще се отбележи и празникът на селото. Подробности от Албена Иванова.
8.42. Цацата е най-евтината риба на Рибната борса във Варна. Цената й е между 1 и 3 лева. Тази година уловът на сафрид е слаб към момента. Клиентите търсят предимно черноморска риба, въпреки че на пазара има и беломорска. Подробности от анкетата на Ваня Славова с продавачи.
9.15. До седмица ще стане ясна фирмата-изпълнител на ремонта на изследователския кораб „Академик”. Три са получените оферти, съобщи проф.Снежана Мончева-директор на Института по океанология във Варна. Интервю на Даниела Стойнова.
9.40. Варна-Европейска младежка столица.
10.20. Покани за културни събития.
42% допълнителен капацитет на инсталациите за изгаряне на отпадъци е поискан от инвеститори, общо общо за страната. Това обяви в след свое проучване екипът на Екологично сдружение „За Земята“. Какво не знаем за количествата и видовете опадъци, които се изгарят в България ше коментираме с техния експерт Десислава Стоянова, в 8.10 часа. Репортаж по..
На 24 февруари в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Olof Wikstrand (ENFORCER). Представяне на новия албум на DRIVE YOUR LIFE "Raise Your Power" – разговор със Станимир Ставрев - Ставри и Ивайло Георгиев - Ивака. Разговор с Рая Крумова и Антон Иванов за новия сингъл на KHANЪ "Самодива". В предаването ще звучи музика на:..
В понеделник сутрин, минути след 6.00 часа, когато доказано на човек изобщо не му се става от леглото, когато никой не обича никой, а най-обичано е кафето - Иван Барбов, Доротея Николова и звукорежисьорът Иван Тасев ви канят да изпиете вашето кафе на честотите на Радио Варна. Събуждането на новия ден ще проследим ефирно във времето до..
В месеца на виното и любовта сме. И в месеца на виното и любовта ще обърнем внимание на виното. И на музиката. И на традициите. Но виното е в основата. Любовта опиянява. Виното също. Любовта – тя е навсякъде. Виното – и то е навсякъде, ама, някак си разочарованията след преминаване на опияниението са по-малко или липсват. Та, за виното. В село Звездица..
Проф. Дарина Найденова – диетолог и преподавател в МУ-Варна за мярката без чипс и понички в училище, за здравната клултура на хранане, както на нас родителите, така и на децата. Ще даде ли решение на проблема тази мярка на Министерство на здравеопазването и какъв е съветът на специалистите - диетолози? Професионална конференция, посветена на..
Голям кукерски празник предстои в Балчик на 22 февруари от 13.00 часа на централния площад. Организаторите от местния Исторически музей ни канят и на спектакъла „Те идат... кукерите“ на НЧ “Просвета-1928”, с. Чарган, Ямбол, за който ще ни разкаже директорът на музея в Белия град Радостина Енчева, в 10.10 часа. Най-малките пациенти в област..