След като копирали данните на картодържателите, участниците в престъпната група са теглили пари на банкомати и посттерминали най-често в САЩ , Перу, Домениканксата република, Коста Рика и Виетнам.
Приблизително 3 000 човека, граждани на Европейския съюз, са пострадали от действията на престъпната банда.
Те са били ощетени с над половин милион евро.
Главният секретар на МВР главен комисар Младен Маринов:
Международно разследване, което е свързано по линия на ИНТЕРПОЛ с други държави, информацията трябва да върви успоредно с тях.
21 от участниците в престъпната група са арестувани в Испания, други 9 в България, а един е задържан в Чехия.
Престъпната банда е действала от 2014-та година. По време на акцията, проведена преди няколко дни, са претърсени общо 48 адреса и са иззети голямо количество приспособления за кражба на данни от кредитни и дебитни карти. Тегленето е ставало чрез специални пластики. При обиските са открити и много пари.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..