КНСБ и КТ "Подкрепа" заплашват с протести, ако бъде премахната надбавката за стаж и опит - клас "прослужено време". Това стана ясно след извънредна среща между индустриалните федерации към двата синдиката.
Индустриалните федерации на металурзите, миньорите, машиностроителите, леката промишленост, на енергетиците и работещите в атомната промишленост и химията са се договорили за категорични протестни действия, ако добавката за трудов стаж към заплатите отпадне. Според участниците в срещата това е пореден опит за посегателство върху и върху без това мизерните доходи на българските работници.
Срещата на синдикатите дойде след изявленията на вицепремиера Валери Симеонов от края на миналата седмица в подкрепа на искането на работодателите да се премахне допълнителното възнаграждение за прослужените години и професионалния опит.
С лидерите на синдикатите идната седмица ще се срещне и ръководството на БСП. Партията е категорично против отпадане на клас "прослужено време", потвърди председателят на БСП Корнелия Нинова.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..